Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

5 zabiegów na pozbycie się cellulitu

Cellulite treatmentCellulit występuje u ponad 90% kobiet w różnym wieku, tak otyłych, jak i szczupłych. Zabiegów na to schorzenie jest bardzo wiele, a ponieważ nie ma jeszcze idealnej i natychmiastowej terapii, te jakimi dysponuje współczesna medycyna estetyczna wymagają cierpliwości i zaangażowania ze strony pacjenta w postaci odpowiedniej diety, zmiany stylu życia i zwiększenie aktywności fizycznej. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe, jakich warto szukać w gabinetach.

Cellulit – co to takiego?

Uwidoczniony na powierzchni skóry jako tzw. „skórka pomarańczowa”, cellulit jest schorzeniem, jakie w istocie sięga głębiej, będąc następstwem nadmiernego rozrostu podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wywołanymi przez to zmianami jej metabolizmu. Przerost tkanki tłuszczowej osłabia krążenie krwi i prowadzi do zastoju limfatycznego, który powoduje obrzęk. Coraz słabsze mikrokrążenie upośledza czynności metaboliczne tkanki, a jeśli proces trwa dostatecznie długo, w obszarze równomiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej zaczynają pojawiać się zgrubienia i guzki. Duży wpływ na powstawanie cellulitu mają również zaburzenia równowagi hormonalnej. Schorzenie leczymy najczęściej ze wskazań estetycznych, rzadziej medycznych, a terapia w większości polega na działaniu lipolitycznym i poprawie krążenia krwi w tkance tłuszczowej, co jednocześnie działa przeciwobrzękowo – wyjaśniają eksperci z Wirtualnej Kliniki.

Endermologie LPG – Lipomassage

Technologia zabiegów LPG opiera swoją skuteczność na bezpośrednim oddziaływaniu na komórki tłuszczowe – Lipomassage oddziałuje na adipocyty i zatrzymuje proces magazynowania tłuszczu. Wzrost aktywności komórek tłuszczowych w trakcie masażu próżniowego specjalnymi rolkami, skutkuje pobudzeniem receptorów do zwiększenia lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu. Zabieg  jest niezwykle skuteczną, naturalną metodą walki z cellulitem i modelowania sylwetki. Doskonale wzmacnia skórę, relaksuje i działa przeciwobrzękowo.

Drenaż limfatyczny – równowaga wodno – elektrolitowa

Efektywność drenażu limfatycznego oceniana jest bardzo wysoko z uwagi na to, iż dociera do głębokich warstw skóry, a więc tam, gdzie rozpoczyna się gromadzenie komórek tłuszczowych. Polega na wykonaniu przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę specjalistycznego masażu oraz zastosowaniu techniki uciskowej zmienionych miejsc manualnie lub przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Metoda usprawnia krążenie limfy i poprawia efektywność usuwania złogów oraz toksyn. Zmniejsza również opuchliznę nóg i niesie ze sobą wiele korzyści ogólnoustrojowych.

Venus Freeze – ultradźwięki

Technologia fal radiowych RF trzeciej generacji, jaką wykorzystuje urządzenie Venus Freeze, pozwala na bezpieczne i skuteczne ich zastosowanie do jednoczesnej penetracji wielu warstw skóry. Nowatorska synteza impulsów magnetycznych z wielobiegunową emisją ultradźwięków, zapewnia doskonałe rezultaty w zabiegach modelujących ciało oraz redukcji cellulitu i obrzęków. Z uwagi na to, iż zabieg pomaga rozbić nierówności tkankowe, polecany jest jako procedura uzupełniająca po liposukcji.

Mezoterapia Dermaheal LL

Mezoterapia cellulitu wykorzystuje dziś gotowe koktajle, jakie podawane są podskórnie w obszar dotknięty schorzeniem za pomocą kaniuli. Dermaheal LL firmy Caregen jest pierwszym preparatem leczniczym dedykowanym skutecznej redukcji komórek tłuszczowych i rozbijaniu cellulitu, a dobrana pod tym kątem jego zawartość w postaci peptydów biomimetycznych, dodatkowo wygładza i napina skórę. Krótka procedura (5 – 15 minut) daje szybkie i przewidywalne efekty.

Karboksyterapia – „cudowny gaz”

Terapia dwutlenkiem węgla jest bezpiecznym zabiegiem z zastosowaniem czystego CO2, który podany podskórnie lub śródskórnie za pomocą specjalnego aparatu, poprzez silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych zwiększa przepływ krwi oraz składników odżywczych, dotleniając, poprawiając mikrokrążenie i odnowę komórek. Zabieg zwiększa sprężystość obszaru i znacznie poprawia jego wygląd.

Należy pamiętać, że założeniem terapii nie jest kilka zabiegów z przerwami, lecz systematyczna ciągłość i poddanie się zaplanowanej serii, co może być wymagające i kosztowne. Ponadto, z uwagi na to, iż każdy zabieg posiada swoje przeciwskazania, terapia wymaga konsultacji lekarskich i szczegółowego wywiadu – tłumaczą specjaliści z wirtualnaklinika.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *