Dieta,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda,  Zdrowie odżywianie

7 sposobów, aby nie przytyć na weselu.

weseleNa każdym weselu stoły są suto zastawione. W jeden wieczór nietrudno więc przytyć kilka kilogramów, które potem będzie bardzo trudno zgubić. Sprawdź nasze rady, jak nie przytyć na weselu.

  1. Wybieraj zdrowe przekąski

Na weselnym stole znajdą się również zdrowsze przekąski. Postaraj się, aby właśnie je wybierać. Jedz owoce, warzywa i sałatki, ale uważaj na te doprawiane sporą ilością majonezu. Pij dużo wody, dzięki której nie będzie Ci się chciało aż tak dużo jeść.

 

2. Jedz mniej

Czy naprawdę musisz spróbować wszystkiego? Możesz, ale pod warunkiem że nałożysz sobie mniejsze porcje. To strategia szczupłych Francuzek, które nie dojadają do końca posiłków, kończąc je z lekkim uczuciem głodu. Pamiętaj, że sytość poczujesz dopiero po chwili.

 

3. Zrezygnuj z deseru

W trakcie wesela nie brakuje okazji, aby zjeść coś słodkiego. Ciasta, desery, słodkie kąciki. A na koniec jeszcze weselny tort. To zgubne dla figury. Zrezygnuj z czegoś. Zdecyduj się tylko na jedną słodką przekąskę w trakcie całego wesela. To w zupełności wystarczy.

 

4. Tańcz

Taniec to świetny pomysł na zgubienie kalorii. Jeśli wybrany przez młodą parę dj na wesele zaprasza na parkiet – rusz się. Wytańcz to, co właśnie przed chwilą zjadłeś.

 

5. Bierz udział w weselnych zabawach

Dobry wodzirej na wesele (http://dj-wodzirej-na-wesele.pl) wie jak rozruszać towarzystwo. A Ty skorzystaj z okazji i weź udział w zabawach. One również pomogą Ci w zgubieniu kalorii. A przy okazji oderwiesz się od suto zastawionego stołu

 

6. Nie przesadzaj z alkoholem

Alkohol wzmaga apetyt i sam jest również bardzo kaloryczny. Postaraj się, aby z nim nie przesadzać. Dla zdrowia nie zaszkodzi np. wypić kieliszka czerwonego wina ale już kolorowe drinki z parasolką to prawdziwa bomba kaloryczna.

 

7. Wyśpij się

Wesele zwykle trwa do rana. Nie namawiamy Cię do przedwczesnego opuszczania sali. Baw się dobrze, ale potem nie zapomnij o tym, aby odpowiednio zregenerować siły, śpiąc długo. Badania wykazują, że osoby które mają niedobory snu również szybko tyją. Śpij więc dla zdrowia i szczupłej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *