Artykuły

Angielski pogrzeb

transport-zwlok-warszawa-samochod-620x465Śmierć bliskiej osoby wiąże się zawsze z bardzo trudnym okresem. Tym bardziej, że w takiej sytuacji należy jeszcze zadbać o masę różnych formalności, które związane są z organizacją pogrzebu. Jest to nie lada wyzwanie, lecz staje się niesamowicie większe, kiedy śmierć bliskiego zdarzyła się za granicami naszego kraju.

Zakład pogrzebowy Ochota w Warszawie posiada niejeden, lecz może on nie do końca być pomocny w załatwieniu zagranicznych formalności. Najważniejszym dokumentem w takiej sytuacji jest zawsze akt zgonu, więc powinniśmy niezwłocznie go odebrać. Taki dokument jest wydawany przez lekarza w momencie, gdy znana jest przyczyna śmierci danej osoby. Jeżeli jednak tak nie jest, to lekarz poprosi rodzinę o pozwolenie na sekcję zwłok, która pomoże ustalić przyczynę zgonu. Maksymalnie do pięciu dni po odebraniu takiego dokumentu należy dokonać rejestracji zgonu w urzędzie. Należy oczywiście poinformować wszystkie inne instytucje, jak np. bank, urząd skarbowy i inne, aby pozamykać wszystkie sprawy zmarłego. Formalnością konieczną do spełnienia jest również zwrot wszystkich dokumentów nieżyjącej już osoby. Obowiązków jest dużo, lecz najważniejszym jest wspomniana rejestracja śmierci, po której otrzymamy tzw. Certificat for Burial or Cremation, czyli dokument pozwalający na pochówek lub kremację zmarłego. Dostaniemy również Certificate of Registration of Death, dzięki któremu mamy załatwione urzędowe sprawy i dużo prościej przebiegną ewentualne procesy spadkowe.

Kwestia samego pogrzebu jest zależna od tego, czy chcemy pochować zmarłego na terenie Wielkiej Brytanii, czy też sprowadzić ciało do Polski. W pierwszym wypadku sprawa jest prosta, gdyż interesują nas jedynie koszty związane z pogrzebem – wszystkie formalności już załatwiliśmy i mamy opisane wyżej certyfikaty. Jeżeli zaś chcemy przetransportować ciało do Polski, to musimy załatwić dodatkowe formalności z tym związane. Będzie potrzebna zgoda koronera, która powinna być wydana przynajmniej cztery dni przed planowanym transportem. Sama kwestia przewozu jest już realizowana przez polskie firmy, więc można spokojnie przeszukać Internet pod frazą „zakład pogrzebowy Bielany”, która zwróci nam wiele różnych wyników, jeżeli interesuje nas oczywiście zakład z tego rejonu Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *