Dla kobiet,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Balsam nawilżający

Moisturizing creamNawilżanie skóry to jeden podstawowych dylematów współczesnej kosmetologii. Właściwie tylko skóra niemowląt nie wymagają intensywnego nawilżania, chociaż wiemy, że w niektórych okolicznościach także najmłodsi wymagają traktowania specjalistycznymi preparatami. Skóra ludzka prędko ulega przesuszeniu i odwodnieniu. Warunki atmosferyczne, centralne ogrzewanie, klimatyzacja – to tylko niektóre powody skutkujące przesuszeniem skóry. Można zaniedbać się przez jakiś czas, ale skóra upomni się o swoje. Pierzchną dłonie, o nawilżenie woła skóra twarzy, dekoltu i szyi. Pieką łuszczące się nogi. Ciało dopomina się nawilżenia.

Pierwsza pomoc

Balsam nawilżający to pierwsza pomoc, po którą sięgamy, gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort. Najlepszy jest taki, który prędko się wchłania, nie pozostawia na skórze tłustego filmu i sprawia, że skóra zbyt szybko się nie odwadnia. Dlatego dobrze, gdy balsam nawilżający, którego używamy ma w składzie mocznik. Mocznik w stężeniu poniżej 10% silnie nawilża, przyciągając cząsteczki wody i zatrzymując je w skórze. Ma także działanie przeciwbakteryjne (przesuszona skóra narażona jest na urazy, pęknięcia, przez które wniknąć mogą drobnoustroje) oraz przeciwświądowe. Jeśli używamy naprawdę wartościowego balsamu nawilżającego, jest szansa, że nasza skóra nie będzie narażona na przesuszenie.

Okresowe wahania

Oprócz wspomnianych wyżej powodów, musimy też brać pod uwagę fakt, że skóra podlega okresowym zmianom w związku z wahaniami poziomu hormonów czy ze stanem naszego zdrowia. Wahanie nawilżenia skóry związane jest także z wiekiem, płcią. Wszystkie te zmienne wskazują dobitnie na fakt, że balsam nawilżający jest na wielu etapach naszego życia kosmetykiem absolutnie niezbędnym, zatem jego wyboru nie można pozostawiać przypadkowi. Dobre firmy, takie jak Nivea, stawiają sobie za punkt honoru stworzenie takiego preparatu nawilżającego do ciała, który na dobre zagości w kosmetyczkach albo na półkach łazienkowych użytkowników. To nieprawda, że skóra przyzwyczaja się do balsamów nawilżających skutkiem czego przestają one działać i trzeba je zmieniać na inne. Dobrze dobrany balsam nawilżający służyć nam może latami i nie ma żadnego powodu, żebyśmy musieli go zmieniać. Przykładowe balsamy nawilżające możemy znaleźć na http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-ciala/express-hydration/Blyskawicznie-nawilzajacy-balsam-do-ciala .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *