Dla kobiet,  Dzieci

Bezpieczne rozszerzanie diety bobasa: kleik ryżowy

Portrait of happy babyRozszerzanie diety małego dziecka, to nie tylko włączanie nowych smaków. To również eksperymentowanie z konsystencją posiłku. Idealnie w tym celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju kaszki dla dzieci z kleikiem ryżowym na czele. Jaki kleik jest najlepszy dla małego dziecka i od kiedy można go bezpiecznie włączyć do diety bobasa?

Vademecum rozszerzania diety malucha

Rozszerzanie diety małego dziecka, to prawdziwe wyzwanie dla jego rodziców. Istotna jest kolejność włączania produktów. Dzięki temu łatwiej uniknąć problemów typu biegunka, wymioty czy zatwardzenie. Prościej jest też zmniejszyć ryzyko alergii. Ważna jest również konsystencja pokarmów. Musi być ona odpowiednia do możliwości rozwojowych malucha. Nie bez znaczenia jest przy tym wiedza, które produkty dostarczają maluchom najwięcej energii. Z pomocą przychodzą producenci żywności dla dzieci, proponując liczne gotowe rozwiązania. Wśród tych najbardziej uniwersalnych znajdują się między innymi smakowe kaszki dla dzieci w różnej postaci.

Kleik na dobry start!

Idealnym momentem na włączenie kaszki do diety malucha, jest ukończenie przez niego 4-ego miesiąca życia. Na początek najlepiej sięgnąć po kaszkę ryżową, a ściślej mówiąc po kleik ryżowy. Dlaczego? Istnieją ku temu co najmniej trzy ważne powody. Po pierwsze ryż jest doskonałym źródłem energii, a tą jak wiadomo małe dzieci zużywają w tempie błyskawicznym. Po drugie kleik ryżowy jest łatwostrawny. Oznacza to w praktyce, że z pewnością po jego zjedzeniu maluch nie będzie skarżył się na ból brzuszka. Nie pojawią się też u niego biegunki ani zatwardzenia. Z racji na konsystencję, będzie wolniej przełykał, co z kolei zminimalizuje pojawienie się kolki. Po trzecie kleik doskonale syci. Dlatego można nim z powodzeniem zastąpić jeden z posiłków.

kleik-ryzowy-nestleNa tropie kleiku doskonałego

Gdy zdecydujemy się na włączenie kleiku ryżowego do diety malucha, naszą uwagę powinien zwrócić produkt firmy Nestle. Czym wyróżnia się on na tle pozostałych tego typu produktów? Na pierwszy plan wysuwa się jego unikalny skład. W kleiku znajdziemy wspomagające układ odpornościowy i pokarmowy żywe kultury bakterii Bifidus BL, a także niezbędną dla prawidłowej pracy układu nerwowego i sercowego witaminę B1. Poza tym kleik ryżowy Nestle nadaje się idealnie na posiłek dla dzieci z nietolerancją mleka krowiego, glutenu oraz obarczonych ryzykiem alergii pokarmowej. Po przygotowaniu charakteryzuje go z kolei niezwykle gładka konsystencja, łatwa do przełknięcia. Ponadto kleik cechuje neutralny smak, dzięki czemu można go również wykorzystać, jako zagęszczacz do zupek czy mleka.

Reasumując, jeśli planujemy rozszerzenie diety 4-miesięcznego malca i wzbogacenie jej o wartościowy produkt, to sięgnijmy koniecznie po kleik ryżowy od Nestle. Jego skład, konsystencja oraz neutralny smak sprawią, że zaserwujemy malcowi łatwy do przełknięcie, pełnowartościowy i energetyczny posiłek. Warto o tym pamiętać, by zapewnić dziecku zdrowy start w przyszłość.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *