Poradniki,  Wiadomości medyczne,  Zdrowie i Uroda

Bezsenność pierwotna

koldra-tempur-classik-standard1Gdy zaczynamy borykać się z bezsennością wychodzimy z założenia, że są to po prostu problemy ze snem. Gdy stan ten zaczyna się przedłużać, a kolejne noce nie przynoszą relaksu próbujemy zaradzić problemowi domowymi sposobami lub przy pomocy dostępnych medykamentów. Rzadko kto podejmuje jednak wysiłek by odnaleźć przyczynę problemu i spróbować ją usunąć. Okazuje się natomiast, że bezsenność pierwotną często fundujemy sobie na własne życzenie.

Jeżeli nie borykamy się z jakąkolwiek chorobą somatyczną, zaburzeniami psychicznymi oraz nie przyjmujemy silnych leków o działaniu psychoaktywnym, a pomimo tego przynajmniej od miesiąca nie jesteśmy wstanie prawidłowo się wyspać, prawdopodobnie dopadła nas bezsenność pierwotna. Dlaczego tak się stało?

Za główne przyczyny bezsenności o tym charakterze uznaje się nieprawidłową higienę snu. Oznacza to, że prawdopodobnie podsypiamy w ciągu dnia, raczymy się na kolacje ciężkostrawnymi potrawami, nie potrafimy odmówić sobie papierosów czy alkoholu, brakuje nam wysiłku fizycznego lub łóżko traktujemy jako przestrzeń do jedzenia , czytania czy oglądania telewizji. Możliwe ,że kilka z tych czynników występuje jednocześnie, stąd nie możemy dziwić się, że noc nie przyniesie oczekiwanego wyciszenia i relaksu.

Wypowiadając walkę bezsenności w pierwszej kolejności warto wiec zmienić nawyki. Następnie pomyślmy co powinny zapewniać nam materace, uznawane za podstawę zdrowego snu. Brak wygody oraz poranne bóle w okolicy pleców są sygnałem, że nasz kręgosłup również nie sypia najlepiej.

Dobrej jakości materace, wykonywane z najwyższej jakości materiałów sprawiają, że kręgosłup powraca do swej naturalnej krzywizny, mięśnie się rozluźniają, a właściwe krążenie zostaje przywrócone. Atutem pozostaje także jednolita powierzchnia, bez zagnieceń i załamań, którą w przeciwności do wersalek i sof charakteryzują się wszystkie materace. Wyboru postarajmy się nie uzależniać od ceny, gdyż najczęściej niezwykle atrakcyjnie cenowo materace wykazują najniższą jakość. Nie wsłuchujmy się także nadto w opinie innych, ponieważ każdy posiada odmienne potrzeby. Bogata oferta jest dostępna na materace komfortsnu.pl

Zdecydowani na zakup i wsłuchani we własne ciało możemy bez obaw zacząć rozważać, czy zadowolą nas materace sprężynowe nawet te w najnowszym wydaniu jak materace bonellowe z niezwykle wytrzymałymi sprężynami z cienkiego drutu lub materace kieszeniowe czy zrezygnujemy z tego rozwiązania na rzecz linii równie wytrzymałych i przyjemnych w kontakcie z ciałem materacy, do których z pewnością możemy zaliczyć materace lateksowe czy bliskie naturze materace z kokosem. Podążający za najnowszymi trendami mogą natomiast skusić się na dostosowujące się do indywidualnego kształtu ciała pod wpływem jego ciepłoty materace z pianki termoelastycznej tj. Materac Medivis.

Wybór musi pozostawać zgodny z naszymi preferencjami stąd nie ma znaczenia, który materac zagości właśnie w naszym domu skoro pozwoli nam spokojnie sypiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *