Poradniki

Bolą Cię zęby?– dowiedz się, jak wybrać odpowiedniego lekarza

doctor-1149149_1280Problemy z zębami, prędzej czy później, w pewnym stopniu dotykają każdego. Na szczęście polscy dentyści należą do jednych z najlepszych na świecie.

Nie zmienia to jednak faktu, iż lęk przed pójściem do takiego specjalisty jest w naszym kraju wciąż powszechny. Niewiele osób udaje się odprężonych do takiego fachowca, gdyż gabinet dentystyczny kojarzy się im niemalże z salą tortur. Co więc zrobić w sytuacji, gdy sytuacja tego wymaga? Czym kierować się podczas wyboru dentysty?

Dobry stomatolog to taki, który zachowuje się wobec pacjenta po partnersku. Oznacza to, że dba o komfort chorego, chociażby poprzez rozmowę. Dzięki temu taka osoba jest mniej zestresowana i czuje się komfortowo. Niezbędne jest więc wspomniana rozmowa odbywająca się w pozycji siedzącej, podczas której lekarz dowiaduje się o stanie zdrowia pacjenta, jego samopoczuciu itp. To właśnie wtedy budowana jest więź między chorym a dentystą, która ułatwia skuteczne leczenie.

Otwartość  pacjenta to nie jedyne cechy dobrego specjalisty. Mimo wszystko najważniejsza jest skuteczność leczenia. To od niej zależeć będzie, czy do danego fachowca udamy się raz, czy będziemy odwiedzać go regularnie. Niewypadające plomby, brak bólu po leczeniu kanałowym czy odpowiednio dopasowane protezy – to właśnie tymi kryteriami warto kierować się przy wyborze gabinetu dentystycznego. Stosując się do nich z pewnością łatwiej zaoszczędzić wiele pieniędzy, czasu oraz niepotrzebnego stresu. Jednym ze źródeł, w których warto szukać tego typu informacji jest internet.

Ważną cechą dobrego gabinetu jest nie tylko jakość wykonywanych tam zabiegów. Warto także kierować się czystością gabinetu. Przekłada się ona bowiem na bezpieczeństwo pacjenta, gdyż zapewniona mu jest wówczas sterylność. O klasie gabinetu świadczy także jego wyposażeniu. Im nowszy posiada sprzęt, tym bardziej nowoczesne zabiegi będzie mógł wykonywać.

Ostatnimi, lecz niemniej ważnymi cechami dobrego gabinetu są ceny. Leczenie stomatologiczne to zazwyczaj dość droga usługa, choć zakres cenowy jest bardzo zróżnicowany. Warto więc porównać poszczególne gabinety pod tym kątem, gdyż niekiedy można sporo zaoszczędzić. Poza tym zwróćmy także uwagę na to, czy łatwo zapisać się na wizytę. Niekiedy potrzeba skorzystania z tego typu specjalisty jest nagła i wymaga natychmiastowej wizyty – dostępność to też ważne kryterium!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *