Medycyna estetyczna

Botox – czy jego zastosowanie oznacza nienaturalny wygląd twarzy?

woman-1948939_1280Gdy widzimy gwiazdy kina oraz innych celebrytów, którzy pomimo upływu czasu nie starzeją się, najczęściej słyszymy, że to zasługa botoksu. Słyszymy o nim również wtedy, gdy twarz zmienia się tak bardzo, że przestaje przypominać tą sprzed lat. Czy jednak botox zawsze oznacza nienaturalny wygląd?

Botox, czyli toksyna botulinowa to inaczej jad kiełbasiany. Wytwarzany jest on przez bakterie Clostridium botulinum. W wysokiej dawce botox jest toksyczny i silnie trujący dla organizmu człowieka. Jednak w niewielkich dawkach jego działanie jest znacznie inne.

 

Preparaty z botoksem stosowane są w medycynie już od lat. Używany był między innymi przy nieprawidłowym, nadmiernym napięciu mięśniowym – kurczach powiek, zezie, tikach nerwowych, stopie końsko-szpotawej, nadmiernej spastyczności. Także botox wykazuje dobre działanie w przypadku nadmierne potliwości.

 

W medycynie estetycznej botox używany jest głównie do usuwania zmarszczek w obrębie twarzy. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Pozwala na dotarcie substancji czynnej w dokładnie wyznaczone miejsce. Toksyna botulinowa powoduje miejscowe przerwanie lub osłabienie przewodnictwa nerwowego mięśni, a tym samym wygładzenie zmarszczki.

 

To, jaki efekt uzyskamy po zabiegu, zależne jest głównie od ilości preparatu oraz miejsca jego podania. Oczywiście, bardzo ważne jest także doświadczenie oraz umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg. Właśnie dlatego bardzo ważne jest udanie się do specjalisty, który będzie mógł przeprowadzić zabieg fachowo.

 

Efekt maski, gdy osoba ma trudności z uśmiechnięciem się ze względu na botoks, pojawia się głównie w przypadku nieprawidłowo wykonanych zabiegów. Dobry fachowiec w dziedzinie medycyny estetycznej będzie wiedział, jak podać botox tak, aby zlikwidować zmarszczki, a przy tym nie naruszyć naturalnego wyglądu pacjentki czy pacjenta.

 

Podsumowując, najważniejszy jest prawidłowo przeprowadzony zabieg taki jak botox Lublin jest jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z usług tego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *