Dieta

Catering dietetyczny- czy warto z niego skorzystać?

pexels-photo-262876Szczupła i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób. Niestety, jej uzyskanie wymaga przeważnie dużego wysiłku i wyrzeczeń. Podstawę stanowi zdrowa dieta. Sam wysiłek fizyczny może przynieść pewne rezultaty, jednak nie będą one zadowalające, gdy nie ograniczmy ilości spożywanych kalorii. Ostatnio popularnym rozwiązaniem staje się catering dietetyczny. Czy warto z niego skorzystać? Przeanalizujmy jego zalety i wady.

Zbilansowane i pełnowartościowe posiłki

Przygotowywanie posiłków o określonej wartości kalorycznej może stanowić duże wyzwanie. Oznacza bowiem, że każdy element naszych dań powinien zostać dokładnie odmierzony i zważony na wadze kuchennej, aby łatwiej można było przeliczyć kaloryczność (najczęściej podana jest np. z uwzględnieniem 100 gram danego produktu). Wiele osób narzeka także na koszty powiązane z zakupem niektórych grup produktów żywnościowych, które podczas odchudzania muszą się znaleźć w zasięgu ręki, chociażby wtedy, gdy najdzie nas ochota na przekąskę. Decydując się na catering dietetyczny nie musimy zaprzątać sobie tym głowy. Dietetycy specjalnie z myślą o naszych potrzebach, przygotują menu z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W zależności od tego, ile chcemy schudnąć i jaki tryb życia prowadzimy, możemy zdecydować się na dietę od 1000 kalorii w górę. Sportowcy potrzebują na przykład znacznie więcej kalorii od osób, które ruchu zażywają sporadycznie.

Oszczędność czasu i wygoda

Każdy, kto chociaż raz był na diecie z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę, ile czasu zajmuje przygotowywanie potraw, zwłaszcza gdy wszystko trzeba robić samemu i całkowicie rezygnujemy z gotowych produktów. Układanie menu, czytanie składu poszczególnych produktów, zapoznawanie się z zasadami zdrowego żywienia, pakowanie posiłków do pracy- to wszystko zajmuje ogromną ilość naszego czasu, który można przecież spożytkować na tak wiele, ciekawych rzeczy. Wystarczy zdecydować się na dietę pudełkową, a każdego ranka otrzymamy zestaw posiłków na cały dzień. Menu będzie zaś na tyle urozmaicone, że na pewno nie odczujemy znudzenia jedzeniem przez cały czas drobiu lub sałatek.

Jak prezentują się koszty cateringu dietetycznego?

Wydaje się, że tego rodzaju dieta ma same zalety. Nie wymaga od nas prawie żadnego wysiłku, a jedzenie dostarczane jest w praktycznych opakowaniach, które można chociażby podgrzać w kuchence mikrofalowej. Zdaniem części osób nie jest to jednak tanie rozwiązanie. Trudno jednak oczekiwać, że tego typu usługa będzie kosztować niewiele. Menu opracowane jest przecież przez dietetyków, posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów i dostarczane każdego dnia pod wskazany przez nas adres. Jeśli porównać koszty, które codziennie wydajemy na jedzenie to okaże się, że, różnica nie będzie aż tak znaczna. Nie jest to więc usługa dedykowana jedynie osobom zamożnym, zwłaszcza że nierzadko taką dietę można przetestować w prmocyjnej ofercie cenowej.

3 komentarze

  • ElżbietaZ

    Jak dla mnie taka dieta pudełkowa jest warta swojej ceny. Powiem więcej, dałbym za nią więcej. Korzystam z mniam mniam catering i to jak oni teraz dbają o moje zdrowie i sylwetkę to po prostu coś nie do opisania.Polecam!

  • Paolka

    Warto, tym bardziej, jeżeli nie mamy w sobie tyle motywacji, żeby samodzielnie za pilnowanie zdrowej diety się zabrać, ja na próbę wykupiłam z optimal fit catering i to był bardzo dobry wybór, bo kilogramy lecą w dół przy minimum mojego wysiłku

  • Oskar

    Jako osoba korzystająca – warto! Zamawiam w Tummy Heaven i jedzonko jest fajnie zapakowane, dostarczone na czas a co najważniejsze – całkiem smaczne no i zdrowe 🙂 Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *