Zdrowie i Uroda

Cellulit – zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się pomarańczowej skórki

katarzyna-grabowska-794471-unsplashSkóra przypominająca wyglądem skórkę pomarańczy to defekt kosmetyczny określany w medycynie jako lipodystrofia, natomiast potocznie cellulit. Poznaj zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się pomarańczowej skórki.
Czym charakteryzuje się cellulit?

Przerost komórek tłuszczowych i włóknienie w tkance podskórnej o charakterze zwyrodnieniowym, które objawiają się widocznymi zagłębieniami oraz wyniosłościami na powierzchni skóry to cellulit. Przyczyny predysponujące do tworzenia się cellulitu koncentrują się głównie wokół uwarunkowań genetycznych, niewłaściwego trybu życia oraz zaburzeń gospodarki hormonalnej. Pomarańczowa skórka jest nie tylko istotnym problemem medycznym, ale także estetycznym, który może prowadzić do problemów natury psychologicznej. Problem cellulitu jest powszechny, dotyczy głównie kobiet i statystyki wskazują, że zmaga się z nim zdecydowana większość, bo ok. 90% pań.
Na szczęście współcześnie ciągle rozwijające się medycyna estetyczna i kosmetologia wypracowały wiele metod zwalczania cellulitu. Zabiegi medyczne popularne w Gdańsku o działaniu antycellulitowym to mezoterapia igłowa, liposukcja oraz lipoliza laserowa. Terapia antycellulitowa to także zabiegi kosmetyczne, takie jak: mezoterapia bezigłowa, endermologia, laseroterapia, fale radiowe, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, masaże, elektrostymulacja oraz jonoforeza.
Do najskuteczniejszych metod bezinwazyjnych w walce z cellulitem zalicza się zabieg endermologii. Polega on na intensywnym masażu podciśnieniowym. Aparatura posiada dwie rolki, które zwijają i rozwijają fałdy skórne w komorze hermetycznej z podciśnieniem. W efekcie takiego działania pobudzone zostają procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej, zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastyny przez komórki zwane fibroblastami. Istotne jest, że endermologia łączy w sobie aż trzy różne techniki zabiegów manualnych, takie jak: masaż antycellulitowy, masaż ujędrniający oraz drenaż limfatyczny. Ten zabieg wymaga powtórzeń, ale rezultaty są rewelacyjne. Efekty zabiegu obejmują względy zdrowotne i estetyczne. Główne rezultaty to: redukcja cellulitu, eliminacja obrzęków, wymodelowanie sylwetki oraz zwiększenie elastyczności skóry. Dodatkowo endermologia przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Utrzymanie efektów zależy oczywiście od prowadzenia zdrowego stylu życia.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *