Sprzęt medyczny

Ciśnieniomierz: nadgarstkowy czy naramienny?

cisnieniomierzNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów ciśnieniomierzy domowych. To, który wybierzemy, będzie zależeć od różnych czynników, między innymi od naszego wieku czy dolegliwości.

Do użytku własnego używa się najczęściej jednego z dwóch typów ciśnieniomierzy: nadgarstkowego lub naramiennego. Jak sama nazwa wskazuje, ich zasadnicza różnica polega na tym, gdzie wykonuje się pomiar – co niesie ze sobą określone wady oraz zalety.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Ten typ charakteryzuje się wygodą oraz prostotą w użytku. Przyrządy te są niewielkie i nie trzeba w nich pompować mankietu, dzięki czemu świetnie nadają się do np. wzięcia w podróż. Jest to też pomocne rozwiązanie dla osób, które ze względu na swoją fizyczność mają problem z zakładaniem ciśnieniomierzy naramiennych. Jednak istotną wadą tego typu jest jego niedokładność w wynikach, jako że sposób działania tego ciśnieniomierza nie pozwala na właściwie mierzenie ciała. Z tego względu ciśnieniomierz nadgarstkowy jest zalecany głównie do prostych badań profilaktycznych, dla osób młodych oraz niecierpiących na choroby przewlekłe.

Ciśnieniomierz naramienny

Naramienny przyrząd pomiarowy jest nieco większy i trudniejszy w obsłudze od swojego konkurenta, ale za to pozwala na dużo dokładniejsze zbadanie ciśnienia krwi. U ludzi starszych oraz zagrożonych takimi schorzeniami jak np. miażdżyca choćby niewielkie zmiany pomiaru mogą być kluczowe, dlatego w znacznie większej ilości wypadków ten typ ciśnieniomierza okazuje się lepszy. Rekomendowany przez wielu lekarzy i pacjentów, jest też ogółem stosowany częściej, dlatego warto postawić na ten właśnie środek.

Obecnie na rynku produkowane są takie rodzaje ciśnieniomierzy naramiennych, z których korzystanie jest o wiele wygodniejsze niż wcześniej, a przy tym przeprowadzają one jeszcze dokładniejsze badania. Ciśniomierz Diagnostic, oprócz niskiego stopnia omyłki, wykonuje pomiar przy nieregularnym pulsie i jest wyposażony w komfortowy, automatycznie pompujący się mankiet. Jest to więc przyrząd polecany dla każdego, kto musi wykonywać regularne badania ciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *