Zdrowie i Uroda

Jaki ciśnieniomierz jest najlepszy do użytku domowego?

blood_pressureStres, zła dieta, otyłość, brak ruchu, używki – nadciśnienie ma wiele przyczyn wynikających z niehigienicznego trybu życia, ale bywa też wynikiem choroby, zawiłości genetycznych i spuścizny po przodkach. Jednak bez względu na pochodzenie, wymaga konsultacji z lekarzem i wdrożenia optymalnego planu leczenia. W większości przypadków zaleca się również samodzielny pomiar ciśnienia w domu i zapisywanie kolejnych wyników w dzienniczku. Jeśli chcesz samemu wykonać miarodajne i wygodne badanie, powinieneś zamówić indywidualnie dobrany ciśnieniomierz. Przed zakupem odpowiedniego modelu weź pod uwagę pod uwagę łatwość i wygodę obsługi, dodatkowe funkcje, cenę i dokładność pomiaru.

Wygodne ciśnieniomierze elektroniczne

Urządzenia w pełni zautomatyzowane cieszą się dużą popularnością, gdyż pozwalają na łatwe, samodzielne zbadanie ciśnienia, bez pomocy osób trzecich. Wystarczy założyć mankiet według zaleceń producenta i wcisnąć przycisk pompowania. Gdy ciśnieniomierz zakończy pomiar, wartość ciśnienia i tętna wyświetli się na ekranie LCD. Możesz też zdecydować się na model półautomatyczny, w którym wprowadzanie powietrza do rękawa odbywa się za pomocą ręcznej pompki.

Aparaty elektroniczne różnią się też umiejscowieniem mankietu. Masz do wyboru niewielkie i dyskretne ciśnieniomierze zapinane na nadgarstek, które możesz nosić podczas spaceru, w podróży lub w pracy. Są w pełni mobilne, ale mimo niepozornych rozmiarów mają wiele przydatnych funkcji np. pamięć kilku ostatnich wyników, czujnik ruchu, wykrywanie arytmii i obliczanie średniej z trzech kolejnych pomiarów. Wśród tego typu modeli dużym uznaniem cieszą się urządzenia firmy OMRON.

Z kolei tradycyjny ciśnieniomierz zakładany na ramię jest znacznie dokładniejszy, dzięki czemu doskonale nadaje się do stacjonarnego użytku domowego. Może być z powodzeniem stosowany m.in. przez osoby starsze – takie modele mają duże i czytelne ekrany, rozbudową pamięć (nawet dla dwóch osób), funkcję wykrywania arytmii i uśredniania trzech ostatnich wyników. Godnymi polecenia modelami naramiennymi są ciśnieniomierze Tech-Med, np. TMA-1000 i INTEL 3.

Dokładne ciśnieniomierze zegarowe

Ciśnieniomierze zegarowe (sprężynowe) to częste wyposażenie przychodni i szpitali. Z urządzeń tego rodzaju korzystają także pielęgniarki szkolne i środowiskowe. Aby przeprowadzić pomiar należy napompować mankiet ręcznie, a następnie obserwować manometr i wsłuchać się w stetoskop. Używanie aparatu wymaga doświadczenia, a konieczność synchronizacji pracy obu rąk może być powodem trudności dla niektórych użytkowników. Ciśnieniomierz zegarowy jest jednak znacznie bardziej precyzyjny niż urządzenia elektroniczne i nie potrzebuje baterii. Będzie doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na klinicznej dokładności i które mogą liczyć na pomoc rodziny w czasie pomiaru.

Popularnymi urządzeniami tego typu są produkty marki Hi-Tech, np. KT-Precision Pro i KT-Z. Podobnie jak ciśnieniomierze elektroniczne, tak i modele zegarowe dostępne są w sklepach takich, jak przelambariery.pl – z asortymentem dla seniorów oraz w sklepach ze sprzętem medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *