Artykuły

Co brać pod uwagę wybierając wózki inwalidzkie?

Sporo osób zastanawia się nad tym konkretnym aspektem. Musicie niedługo kupić wózki inwalidzkie? Jakie czynniki są tutaj najważniejsze, aby podjąć dobrą decyzję?

Przede wszystkim niczego nie wolno robić na własną rękę. Najlepiej, aby decyzja była skonsultowana z odpowiednim lekarzem. Pamiętajcie, że sporo tutaj zależy od stanu konkretnego pacjenta. Czasami uraz lub kontuzja nie są na tyle poważne, aby kupować w ogóle wózki inwalidzkie. Mogą wystarczyć po prostu zwykłe kule. Oczywiście, w pewnych momentach wózek byłby wygodniejszy. Niektórzy fachowcy rekomendują jednak kule, aby po prostu – kolokwialnie pisząc – zmusić organizm do wysiłku i szybszej regeneracji – na przykład po konkretnej kontuzji itp. W związku z tym decyzja dotycząca zakresu asortymentu powinna wyłącznie należeć do eksperta.

Oczywiście, czasami wózki inwalidzkie są niezbędne. Tutaj także przydaje się jednak pomoc ze strony specjalistów. Fachowcy od branży medycznej doradzają bowiem, jakie elementy tego konkretnego typu wybrać. Pamiętajcie, że można bowiem zdecydować się na różne rodzaje pojazdów. Do wyboru są między innymi wózki inwalidzkie ręczne. Niekiedy najlepiej sprawdzają się natomiast akcesoria elektryczne. Bardzo istotne jest to, aby takie pojazdy były po prostu dostosowane do konkretnego schorzenia. Na przykład wózki elektryczne są wygodniejsze, aczkolwiek mniej aktywują pewne mięśnie naszego ciał, co także nie jest do końca optymalne. Co jeszcze brać pod uwagę wybierając akcesoria z tej konkretnej kategorii? Najlepiej zdecydować się na elementy od dobrego producenta, który z powodzeniem już od wielu lat działa w branży medycznej. Ważne jest to, aby nie zapominać o odpowiednich gabarytach. W końcu wózki muszą zapewniać komfort oraz wygodę.

Macie zamiar zdecydować się na wózki inwalidzkie elektryczne? Coraz więcej osób stawia na pojazdy z akumulatorami (ułatwiają one codzienne użytkowanie i są bezpieczne). Zwracajcie uwagę na moc silnika oraz system sterowania. Bardzo ważna jest również to, aby zdecydować się na takie urządzenia, które będą miały odpowiednią szerokość i głębokość siedziska. Wszystko musi być dostosowane pod konkretnego pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *