Medycyna estetyczna

Co daje mezoterapia i kiedy warto ją zastosować?

www.medestetis.plMezoterapia igłowa to zabieg medyczny, którego bezpośrednim celem jest dostarczenie skórze substancji odżywczych, regenerujących i leczniczych. Jest to metoda nieinwazyjna, stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej i wykwalifikowanych kosmetologów do rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry.

Zabieg używany jest również w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry. Mezoterapia oferuje długotrwałe efekty w postaci odżywienia, dotlenienia komórek głębiej położonych, spłycenia istniejących zmarszczek mimicznych oraz poprawienia gęstości i jędrności skóry. Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że zabieg mezoterapii igłowej znany jest w medycynie od przeszło 50 lat. Pierwszy raz zabieg wykonano w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michaela Pistora. Co ciekawe, technikę wstrzykiwania niewielkich ilości substancji aktywnych o działaniu leczniczym wykorzystano początkowo w leczeniu migreny oraz przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych. Dopiero w latach 60-80 XX w. metoda zyskała popularność wśród lekarzy dermatologów w leczeniu łysienia plackowatego, rogowiaka kolczystokomórkowego, świerzbiączki guzowatej oraz łuszczycy zwykłej. Obecnie mezoterapia jest wyjątkowo popularna w terapiach rewitalizujących. Zabiegi wykonuje się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetologicznych. Celem mezoterapii jest głębokie nawilżenie i pobudzenie procesów naprawczych w skórze. Efektywność zabiegu jest wyjątkowo wysoka, ponieważ naskórek wchłania wszystkie wstrzyknięte substancje.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia opiera się na technice niewielkich mikro-nakłuć, która wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka oraz skóry właściwej. Skutkiem jest natychmiastowe poprawienie się mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Bardzo ważne jest to, że składniki aktywne mogą działać optymalnie, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca, które wymagają ich pomocy. W trakcie samego zabiegu bardzo ważne jest to, że podawanie substancji biologicznie aktywnej bezpośrednio w głąb skóry odbywa się za pomocą niewielkich, bezbolesnych nakłuć. Wpływa to na znaczną skuteczność zabiegową. Otóż efekty zauważalne są w o wiele szybciej niż w przypadku innych metod. Warto dodać, że dla zabiegu istnieje też mała ilość przeciwwskazań oraz działań niepożądanych.

Efekty zabiegu.

Mezoterapię stosuje się w rozmaitych celach, jak np. odżywienie i poprawa naturalnego nawilżenia skóry. Efekty, które można uzyskać zależą głównie od preparatu, który zostanie zastosowany. Ogólnie zabieg świetnie opóźnia starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. U kobiet powyżej 30 roku życia mezoterapia fantastycznie sprawdza się w okolicy oczu, która w tym okresie życia starzeje się najszybciej. Regularną serią zabiegów możemy widocznie wygładzić kurze łapki. Z kolei u kobiet powyżej 40 roku życia zabieg doskonale poprawia jakość skóry – nawilża ją, zagęszcza oraz napina. Warto również dodać, że mezoterapia wydłuża efekty innych zabiegów estetycznych. Nie jest jednak wskazana dla osób z trądzikiem, ponieważ istnieje ryzyko, że krostki zostaną rozsianie po całej twarzy. Dermatolodzy nie zalecają również zabiegu przy ekstremalnie wrażliwej cerze.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Wbrew panującym przekonaniom mezoterapia nie ogranicza się tylko do twarzy. Zabieg słynie z różnorodnego zastosowania. Najczęściej zaleca się ją, kiedy chcemy odmłodzić okolice oczu, poddać się rewitalizacji skóry, wyleczyć cellulit, zredukować blizny lub rozstępy, usunąć przebarwienia oraz podjąć się leczenia wypadania włosów lub pierwszych oznak łysienia. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jakimi są: ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik) oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Po zabiegu.

Osoba przeprowadzająca zabieg dobiera substancje czynne w zależności od potrzeb pacjenta. Na prośbę pacjenta przed zabiegiem może zostać nałożony krem znieczulający. Czas zabiegu waha się między 30 a 60 minutami. Po mezoterapii może wystąpić kilkudniowy obrzęk lub widoczne grudki. Czasem też pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni. Nie zaleca się zatem wykonywania zabiegu przed ważnym wydarzeniem. O efektach zabiegu decyduje jego powtarzalność. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od użytego preparatu.

www.medestetis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *