Dieta

Co powinien zawierać pożywny lunch? Sprawdź!

Lunch to jeden z najważniejszych momentów w pracy lub w ciągu dnia pełnego aktywności. Posiłek powinien być smaczny, pożywny i zdrowy – w końcu to on dodaje nam energii na kolejne godziny. Jaki lunch najbardziej nam służy?

Zdrowie i energia – koniec z fastfoodami!

Powiedzmy sobie szczerze: fast foody natychmiast dodają nam energii, nie działają jednak korzystnie na nasz organizm. Oczywiście nic nie grozi nam, jeśli raz na jakiś czas zdecydujemy się na hamburgera i frytki, ale na codzienny lunch najlepiej wybierać zdrowe potrawy przyrządzone z dobrej jakości składników.

Dobry lunch zapewnia nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Powinien zawierać zarówno tłuszcze, białka, jak i węglowodany. Na talerzu nie powinno również zabraknąć porcji warzyw, bogatych w witaminy i minerały.

Najlepiej w czasie lunchu zdecydować się – klasycznie – na zupę, drugie danie i lekki deser. Oczywiście przy takim zestawie nie może zabraknąć domowego kompotu. Polskie potrawy dobrze znane z rodzinnego domu są przede wszystkim bardzo pożywne. Poprawiają także nasze samopoczucie, szczególnie, jeśli możemy spożyć je w przyjemnej atmosferze. Taką atmosferę zapewnia restauracja Na Skrajnej w Ząbkach. To świetne miejsce zarówno dla osób, które wychodzą na szybki lunch podczas przerwy w pracy, jak i dla tych, którzy chcą spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli szukasz pysznej, domowej kuchni, sprawdź już teraz menu lunchowe w restauracji Na Skrajnej.

Lunch dla wegetarian?

W restauracji Na Skrajnej możemy zdecydować się na danie główne w wersji mięsnej lub wegetariańskiej. Kuchnia wegetariańska nie musi być nudna – każdy kucharz powinien wiedzieć, jak przygotować smaczne i aromatyczne dania wegetariańskie.

Taki wybór to także świetna opcja na zapoznanie się z dietą wegetariańską dla osób, które na co dzień spożywają mięso. Ostatnio modny staje się semiwegetarianizm: dieta, która nie wyklucza mięsa, a jedynie ogranicza jego spożycie. Warto spróbować dla idei – lub chociażby – dla nowych smaków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *