Wiadomości medyczne

Co powinieneś wiedzieć o implantach zębów?

Każdy marzy o pięknym uśmiechu. Niestety, nie każdy ma naturalnie białe i zdrowe zęby. Wiele osób prowadzi zły styl życia, stosuje używki lub walczy z próchnicą. W efekcie prowadzi to do utraty zębów. Sprawdzonym sposobem na piękny uśmiech jest wstawienie implantów zębowych. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Implantologia to najlepsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Implant zębowy – czym jest?

Implant to struktura, która stworzona jest do tego, aby odtworzyć utracone zęby. W miejsce korzenia zęba wkręca się śrubę, która stanowi podstawę konstrukcji. Na implancie montuje się koronę protetyczną, która dopasowuje się kolorystycznie do uzębienia. Obecnie można wykonać korony z różnych materiałów. Jednakże ich wybór należy do dobrego i wyspecjalizowanego stomatologa, który kieruje się swoim doświadczeniem oraz oczekiwaniem pacjenta. Istotna jest budowa anatomiczna kości, możliwości finansowe oraz struktura uzębienia.

Kiedy stosuje się implant zębowy?

Implanty stomatologiczne stosuje się u osób, które utraciły swoje naturalne uzębienie. Korzysta się je w przypadku odbudowy całego zgryzu lub nawet ubytku jednego zęba – w tym przypadku stosuje się struktury łączące, czyli mosty. Do stworzenia pełnej protezy górnej lub dolnej potrzebne są na ogół dwa lub nawet cztery implanty.

O czym warto pamiętać przez założeniem implantu?

Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Zanim postanowisz założyć implanty, wszystkie choroby jamy ustnej, jak i zębów, muszą zostać wyleczone. Warto wcześniej wykonać wszystkie dodatkowe badania!

Całość trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Pamiętaj o tym, że należy ustalić ze stomatologiem odpowiedni harmonogram zabiegów.

Postaw na profesjonalistów!

Wybierz Klinikę Stomatologii i Implantologii ADPClinic. Dzięki ich doświadczeniu pacjenci darzą ich zaufaniem i chętnie korzystają z ich oferty. Zadowolenie z jakości usług potwierdzają profesjonalizm i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Zapewniają kompleksową opiekę stomatologiczną, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji: https://adpclinic.pl/zakres-uslug/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *