Wiadomości medyczne,  Zdrowie odżywianie

Coca cola kalorie jak to z nimi jest?

 

Jak to jest z tematyką Coca cola kalorie a zawarte w niej.

 Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy podają szereg argumentów za swoim stanowiskiem. Osoby niechętne najsłynniejszemu napojowi na świecie często powołują się na fakt, że Coca-Cola tuczy. Sprawdzamy, jak jest naprawdę.

Odmiany coli różnią się wartością energetyczną

 

sculpture-668010_1280By sprawdzić, ile Coca-Cola ma kalorii, wystarczy spojrzeć na bok puszki czy butelki. Tam znajdują się informacje żywieniowe. Obecność takiej wzmianki wymuszają na producentach państwowe instytucje, które dopuszczają produkty spożywcze do obrotu.

Z etykiety dowiadujemy się, że Coca-Coli ma 42 kalorie w 100 ml. Tyle wynosi wartość energetyczna podstawowej wersji smakowej produktu. Jeśli więc wypijemy puszkę coli, dostarczymy organizmowi prawie 139 kalorii (42 x 3,3). To mniej więcej tyle, ile kryje się w szklance soku ananasowego, truskawkowego, ale mniej niż w szklance soku brzoskwiniowego czy bananowego.

Nie zawsze jednak mamy butelkę czy puszkę pod ręką. W takiej sytuacji liczbą kalorii możemy sprawdzić w internecie. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarce frazę „ Coca Cola kalorie ”. Ewentualnie możemy dopisać nazwę danej odmiany, np. „Coca-Cola Zero kalorie” albo „Cherry Coke kalorie” System pokaże tyle wyników, że nie będziemy mieć trudności z ustaleniem wartości energetycznej kultowego napoju.

Liczba kalorii w Coca-Coli różni się w zależności od odmiany. Coca-Cola light, do produkcji której zamiast cukru używa się substancji słodzących (aspartam, acesulfam potasowy), ma ich zaledwie 0,2 w każdych 100 mililitrach. Oznacza to, że jedna puszka wyrobu dostarcza 0,66 kalorii! To tyle, co nic. Teoretycznie można więc wypić jej więcej niż tej zwykłej.

Jeśli zależy nam na kaloriach, ale nie chcemy rezygnować z najlepszego smaku na świecie, możemy spróbować Coca-Coli Life. Łatwo ją rozpoznać, ponieważ sprzedawana jest w puszkach i butelkach z zieloną etykietą (tradycyjnym kolorem napoju z Atlanty jest czerwień). Opakowania wytwarzane są z dodatkiem włókien naturalnych.

Czym jeszcze wyróżnia się ta odmiana Coca-Coli? Na pewno mniejszą niż wersja klasyczna liczbą kalorii. Jest ich tylko 18 w każdych 100 ml, czyli ponad dwukrotnie mniej niż w standardowej coli. Jak to możliwe? W tym przypadku część cukru zastąpiono naturalnym substancją słodzącą, czyli stewią. Przekłada się to na mniejszą ilość cukru wprowadzoną do organizmu. Pozostałe wartości odżywcze są takie same jak w klasycznej odmianie.

Warto więc przerzucić się na zieloną wersję Coca-Coli. Na smaku nie tracimy nic, a oszczędzamy kalorie. A im mniej kalorii przyjmujemy, tym łatwiej będziemy mogli schudnąć. Pamiętajmy o tym, gdy stawiamy sobie cel w postaci redukcji masy ciała czy poziomu tkanki tłuszczowej.

Dzięki obniżeniu kaloryczności konsumowanych produktów i zwiększeniu aktywności ruchowej lepsza sylwetka będzie na wyciągnięcie ręki. Spełniając te dwa warunki, łatwiej doprowadza się do tzw. ujemnego bilansu energetycznego (spala więcej kalorii, niż przyjmuje), czyli najważniejszego warunku pozbycia się niechcianych fałdek.

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *