Artykuły,  Poradniki

Od czego zależy potencja seksualna?

uprawianie-seksuNa wstępie zaznaczmy, że bardzo cieszy nas to, że zainteresowaliście się Państwo tym tematem. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, aby rozumieć, jak działa nasze ciało i umieć sobie poradzić z jego problemami, prawda? Niestety na naszą potencję wpływ mają zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Dlatego, aby móc odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny trzeba zadbać o równowagę we wszystkich tych płaszczyznach.

Na samym początku warto przypomnieć, czym jest potencja seksualna. Jest to zdolność ludzkiego ciała (i nie tylko, ale to temat na inny artykuł) do odbycia stosunku płciowego. U kobiet objawia się to w dość mało spektakularny sposób, ponieważ w głównej mierze jest to nawilżenie ścianek pochwy. U mężczyzn zdolność ta, to nic innego jak erekcja. Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych tekstach, na naszą potencje wpływ ma dieta, przyjmowane leki oraz używki, które niszczą nasz organizm w zastraszającym tempie. Do tego dochodzi również stres oraz złość. Nie uda nam się czerpać przyjemności z seksu, jeśli naszą głowę będą zaprzątać niepotrzebne myśli. Warto więc zadbać o ogólny spokój w czasie odbywania stosunku płciowego. Dziś pora na kolejne czynniki wpływające na jakość naszego życia.

Zmartwienia

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ nasz seks mają bolączki życia. Niezapłacone rachunki, kredyt czy niekorzystne wahania na giełdzie w bezpośredni sposób oddziałują na nasze życie. Im więcej się zamartwiamy, tym trudniej nam cieszyć się z otaczającego nas świata. Jeśli cały czas myślimy o naszym statusie materialnym, nie uda nam się odbyć satysfakcjonującego stosunku płciowego, po prostu nie skupimy się na nim i koniec. Warto nauczyć się rozdzielać te dwie strefy naszego życia.

Poczucie własnej wartości

Panie na pewno nie uwierzą, że ich partnerzy spędzają prawie tyle samo czasu na forach pomocowych co one same. Niestety dzisiejsze społeczeństwo charakteryzuje niskie poczucie własnej wartości. Bolączką kobiet jest ich wygląd, uważają, że tu mają ciała za mało, a w innych zostały nim obdarowane aż nadto. Panowie za to skupiają się na swoim penisie. Zawsze jest nie taki, jaki chcieliby mieć. Wydaje się za krótki czy zbyt krzywy. Nie tędy droga, aby czerpać radość z życia, trzeba się akceptować — innego sposobu nie ma. Reasumując, na nasz organizm wpływ ma wiele czynników, od których zależy czy będziemy w stanie czerpać radość ze stosunku płciowego z naszym partnerem bądź partnerką.

Polecamy zajrzeć również na portal aptekamezczyzny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *