Zdrowie i Uroda

Czy stosowanie sztucznych rzęs jest zdrowe?

Czy stosowanie sztucznych rzęs jest zdrowe?

Od kilku lat stosowanie sztucznych rzęs jest fundamentalnym elementem kobiecego makijażu. Aplikacja tego typu dodatków jest zwykle prosta i stosunkowo tania, więc jest to chętnie stosowany zabieg. Czy sztuczne rzęsy, będące sposobem na wydłużenie i zagęszczenie naturalnych włosków, są zdrowe?

Sztuczne rzęsy, a zdrowie

Samo stosowanie różnego typu sztucznych rzęs nie wpływa negatywnie na kondycję Twoich naturalnych włosków. Owszem, zdarza się, że zagęszczanie rzęs bywa szkodliwe dla zdrowia. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce, gdy kobieta decyduje się na ciągłe zabiegi związane z aplikacją nowych rzęs. Wówczas, naturalne włoski bez przerwy są obciążone, nie mogę się rozwijać, a ich kondycja znacznie spada. Mogą wypadać lub łamać się. Efekt zaaplikowanych sztucznych rzęs utrzymuje się średnio na 3–4 tygodnie. Warto po tym okresie zrobić sobie krótką przerwę, która da Twoim naturalnym włosom trochę regeneracji.

Wybieraj mądrze

Jeżeli chcesz uzyskać niebywały efekt przedłużonych lub zagęszczonych rzęs, wybieraj odpowiednie produkty od renomowanych marek. Sklepy z rzęsami rozwijają się, oferując masę różnego typu produktów. Znajdziesz tam rzęsy kępki, rzęsy objętościowe, modele na pasku lub wersje magnetyczne. Jeżeli zdecydujesz się na wysokiej jakości produkty, Twoje rzęsy będą w lepszej kondycji niż w przypadku tanich odpowiedników wątpliwego pochodzenia.

Dlaczego kobiety aplikują sztuczne rzęsy?

Makijaż to ważny element kobiecej stylizacji i sztuczne rzęsy są jej ważnym elementem. Ich stosowanie ogólnie nie wpływa źle na zdrowie naturalnych włosów, ale pamiętaj, by wybierać renomowany sklep ze sztucznymi rzęsami oraz produkty wysokiej jakości. Ograniczysz tym sposobem ryzyko obniżenia kondycji naturalnych rzęs – w efekcie będziesz mogła częściej aplikować sztuczne rzęsy. Bez względu na to czy interesują cię kępki, rzęsy magnetyczne, modele 3D, 4D lub 5D – wybierzesz dokładnie to, na co masz ochotę.

Czy akcesoria do makijażu również są ważne?

Oczywiście, że tak! W tym wypadku także zdecydowane lepiej jest zamówić lepszy produkt i zapłacić za niego odrobinę więcej, niż ryzykować. Odpowiednio dobrane szczoteczki do rzęs sprawiają, że rzęsy są odpowiednio wyprofilowane, a ich efekt utrzymuje się dłużej. Włoski nie łamią się, ani nie krzywią. Ostatecznie Ty wyglądasz o wiele lepiej, a sztuczne rzęsy dłużej utrzymują swoje właściwości. Niestety bardzo często kobiety lekceważą tę tematykę, a w efekcie po kilkunastu zabiegach naturalne włoski zaczynają wypadać. Pamiętaj więc, aby decydować się na wysokiej jakości produkty, dodatkowo nie przemęczaj swoich rzęs nadmierną aplikacją sztucznych odpowiedników. Wystarczy kilka dni przerwy, a zobaczysz, że efekty będą zaskakujące!

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *