Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Czy warto wybielać zęby?

Teeth whiteningWiele osób marzy o pięknym, błyszczącym uśmiechu. Niestety zęby mają to do siebie, że przebarwiają się pod wpływem kontaktu z różnymi potrawami i napojami. Jednak prawie każdy może zdecydować się na wybielanie zębów.

Najpierw usuń kamień nazębny

Zmiana koloru zębów może być związana z osadzającym się na nich kamieniem. Pierwszy elementem więc – oprócz wyleczenia ubytków spowodowanych przez próchnicę – powinno być usunięcie kamienia nazębnego. W tym celu należy wybrać się do stomatologa, aby wykonać skaling i piaskowanie zębów. Spowoduje to też usunięcie części przebarwień. Jeżeli nadal nie jesteśmy zadowoleni z koloru uzębienia, wówczas należy spróbować wybielania zębów. Współczesne metody są bezpieczne i przeprowadzane w taki sposób, aby nie uszkodzić zęba.

Domowe metody i zabiegi wybielające u stomatologa

Stosowanie past wybielających lub innych sposobów wybielania zębów w domu należy skonsultować ze stomatologiem, gdyż stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może zaszkodzić zębom. Może się też okazać, że domowe sposoby nie są skuteczne i nie przynoszą oczekiwanych efektów końcowych. Najbezpieczniejszym sposobem na wybielenie zębów będzie skorzystanie z profesjonalnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna wilanów.

Jak wybiela się zęby?

W wybielaniu zębów stosuje się różne metody, między innymi specjalne nakładki z żelem wybielającym, naświetlanie lampą polimeryzacyjną lub wybielanie laserem. Przy każdym zabiegu usuwa się specjalistycznych preparatów wybielających. Możliwe jest również wybielenie zębów martwych. Po zabiegach wybielających należy pamiętać o tym, że przez kilka dni niezbędne będzie stosowanie białej diety, czyli unikanie pokarmów i napojów barwiących, takich jak kawa, soki owocowe, czekolada i produkty zawierające kakao, alkohole, jagody czy porzeczki. Osoby palące powinny także zrezygnować z palenia.

Zabiegi wybielające są zabiegami stomatologii estetycznej, jednak ich cena nie jest zbyt wysoka, dlatego warto je wykonywać, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *