Poradniki

Czym są implanty zębowe i jak się je zakłada?

teeth-1652937_1280Implanty dentystyczne to świetny sposób na zastąpienie utraconych zębów. Dają one możliwość nie tylko zdobycia pięknego uśmiechu, lecz również efektem, który możemy uzyskać dzięki nim.

Ważne jest, aby wiedzieć, że implanty zębowe są wstawiane w celu wypełnienia istniejących ubytków. Implant to stożek korzeniowy o wielkości kilku milimetrach, który został wykonany z tytanu. Jest to element całkowicie bezpieczny dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Mogą mieć różnorodne formy oraz rozmiary. Przymiotem takich implantów jest przede wszystkim to, że ochraniają one przed utratą kości w koło utraconego zęba, co zapobiega deficytowi innych zębów. Prawie każdy gabinet stomatologiczny daje pacjentom możliwość wstawienia implantu. Taką procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i wieloetapowo.

Można włożyć pojedynczy implant i uzupełnić ubytki w całej jamie ustnej. Implantacja pozwala na odbudowę pojedynczych zębów bez uszkadzania sąsiednich. Podczas wizyty stomatolog sprawdzi stan naszych zębów i opracuje plan leczenia. Korona zęba będzie wykonana w odpowiednim kolorze, wielkości oraz kształcie. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest on stosunkowo bezbolesny. Procedura polega na wywierceniu otworu w kości, do której zostaje włożony implant. Następnie zaszywa się nacięcie, a kiedy mija około 7-10 dni usuwa się szwy. Po zakończeniu leczenia ważne jest, aby zwracać uwagę na higienę jamy ustnej i samych implantów, aby służyły nam przez długi czas. Właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna.

Po takim zabiegu konieczne są regularne wizyty. Częstotliwość wizyt zostanie ustalona przez dentystę. Kiedy przestajemy dbać o nie, musimy pamiętać, że będą one nam służyć krócej. Warto poznać czynniki, które uniemożliwiają założenie implantu. Należą do nich przede wszystkim choroby zębów i jamy ustnej, np. próchnica. Najpierw musimy wyleczyć tę chorobę. Innym powodem może być brak miejsca lub zbyt silne nachylenie zębów, które uniemożliwia implantację. Implanty są inwestycją na bardzo długie lata i często na całe życie. Aby cieszyć się piękną protezą tak długo, jak to możliwe, warto, aby procedura ta była wykonywana przez doświadczonego i profesjonalnego dentystę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *