Dieta

Czym warto zastąpić chleb?

chlebPieczywo to nieodłączny element wielu posiłków. Coraz częściej jednak decydujemy się wykluczyć je z codziennej diety. Rzecz jasna decydując się na ten krok, powinniśmy zadbać o to, by nasz organizm nadal otrzymywał wiele niezbędnych składników odżywczych.

Dlaczego warto?

Jedząc chleb mamy do wyboru wiele jego rodzajów. Oczywiście najlepiej wybrać ten pełnoziarnisty lub razowy. Całkowite wykluczenie tego rodzaju pieczywa może mieć wpływ np.: na odchudzanie, ale jedynie pod warunkiem, że zastąpimy go odpowiednim produktem. Nasza dieta powinna być na tyle urozmaicona, by naszemu organizmowi nie zabrakło żadnych witamin i minerałów.

Czym zastąpić chleb?

Najczęściej z tradycyjnego pieczywa rezygnują osoby mające problem z przyswajaniem glutenu. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będą wafle ryżowe. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, sprawdźmy dokładnie ich skład na opakowaniu. Kupiec.pl oferuje wiele smacznych rodzajów wafli ryżowych, w większości z dodatkiem zdrowych składników takich jak czarnuszka, czy słonecznik.

Proste w produkcji

Dzięki temu, że cały proces wytwarzania wafli jest mało skomplikowany i nie wykorzystuje środków chemicznych, są one zdrową i pożywną przekąską. Najczęściej tworzy się je z brązowego ryżu (te z białego zawierają mniej składników odżywczych), który jest poddawany działaniu wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. Dzięki temu są one niejako nadmuchiwane i zostają formowane w znany wszystkim kształt krążka.

Wiele zalet

Wafle ryżowe są łatwo dostępne, a dobrze przechowywane długo zachowają świeżość. Dodatkowo bez problemu możemy je przewozić, będą więc idealną przekąską niezależnie od miejsca i czasu. Nie jest ważne, czy wykorzystamy je do kanapek z szynką i warzywami, czy jako dodatek do zdrowych ciasteczek zawsze będą one doskonałym wyborem.

Duża popularność i dobra opinia to z pewnością jedne z głównych cech wafli ryżowych. Ich odpowiednia ilość może być idealnym dodatkiem do zbilansowanej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *