Artykuły

Czym zajmuje się podolog?

feet-2551966_1920Słyszałaś już może o podologu? Jeżeli tak, to super! Jeżeli nie, to nie przejmuj się – jest to stosunkowo nowy zawód, który dopiero zaczyna się upowszechniać.

Podologia

Podologia warszawa jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zdrowiem naszych stóp. Podolog jest więc specjalistą, który wykrywa, diagnozuje i leczy choroby związane ze stopami, takie jak modzele czy odciski, problem wkręcających i wrastających paznokci czy grzybica stóp. Na wizytę u podologa warto się jednak wybrać nie tylko wtedy, gdy dokuczają nam jakieś konkretne problemy, lecz także i wtedy, gdy chcemy zadbać o odpowiednią pielęgnację stóp.

Pedicure leczniczy

Podstawowym zabiegiem podologicznym jest pedicure leczniczy. W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego pedicure leczniczy wykonywany jest bez uprzedniego moczenia stóp w wodzie. Podolog najpierw dokładnie ogląda stopy, szukając potencjalnych zmian, a następnie przycina i opiłowuje paznokcie, nadając im odpowiedni niezaokrąglony kształt. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie wałów okołopaznokciowych oraz usunięcie wszelkich zgrubień, jeżeli takie występują. Ostatnim krokiem jest nałożenie specjalnie dobranego preparatu na stopy, w zależności od potrzeb pacjenta.

Najczęstsze przypadłości ze strony stóp

Niektóre z przypadłości ze strony stóp występują częściej niż inne. Do częstych problemów ze stopami należą kurzajki, odciski i modzele, czyli zmiany, które mają charakter zgrubień na skórze stóp. Jedne – tak jak kurzajki – wymagają dłuższego procesu leczenia, inne tak jak modzele czy odciski można wyleczyć na jednej wizycie. Często pojawiającym się problemem jest także problem wrastających i wkręcających się paznokci. Jest to problem, który w dużym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie, uniemożliwiając chodzenie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, takich jak kostka Arkady, możliwe jest poprawienie stanu paznokcia już na jednej wizycie. Dolegliwością, która z kolei wymaga długotrwałego procesu leczenia, jest grzybica stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *