Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa? Tego musisz unikać przed zabiegiem

Krioterapia, leczenie zimnem. Kobieta podczas zabiegu leczniczego kolanaKażdego roku masz ten sam problem? Zbliżają się wakacje i chciałabyś pozbyć się niechcianego owłosienia. Codzienne golenie bywa uciążliwe. Dlatego warto, abyś już teraz pomyślała o depilacji laserowej, która daje niesamowite efekty.

Magiczny zabieg

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który polega na usuwaniu owłosienia. Stosuje się do tego specjalny laser, którego wiązki wnikają głęboko pod skórę i docierają do cebulki. Energia produkowana przez urządzenie nieodwracalnie niszczy korzeń włosa.

Ten rodzaj zabiegu jest najskuteczniejszy wtedy, gdy powtórzysz go kilka razy. Najczęściej kosmetolodzy zalecają od 4 do 6 wizyt. To, ile razy będziesz musiała udać się na usuwanie włosków, zależy od intensywności Twojego owłosienia.

Ilość powtórzeń ustali z Tobą osoba, która wykona zabieg. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, będzie mogła określić zakres usługi. Pamiętaj, że kolejną wizytę powinnaś umówić nie wcześniej niż za 4 tygodnie.

Dla kogo?

Depilacja laserowa to zabieg, który nie jest zalecany dla każdego. Jeśli masz tendencję do wrastania włosków lub tworzenia się lekkich stanów zapalnych, takich jak: krostki lub grudki, to jest to idealna alternatywa dla Ciebie. Dlaczego? Laserowy mechanizm usuwa zbędne owłosienie, ale również leczy podrażnioną skórę, która z każdym kolejnym powtórzeniem będzie gładsza. Po kilku wizytach u kosmetyczki zauważysz sporą różnicę. Z czasem włosy zupełnie znikną.

A kiedy powinnaś unikać laseru?

 • Jeśli jesteś w ciąży
 • Przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe
 • Masz świeżą opaleniznę lub niebawem wybierasz się na urlop w celu zażywania kąpieli słonecznych
 • Cierpisz na łuszczycę lub bielactwo
 • Zmagasz się z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybicznymi w miejscu potencjalnego wykonania zabiegu

Ten sposób usuwania owłosienia uważany jest za nieinwazyjny i stosunkowo bezpieczny. Jednak jeśli masz jakieś wątpliwości, co do tego, czy możesz się na niego udać, skonsultuj się z kosmetyczką lub lekarzem.

Przed zabiegiem

Tak samo jak do depilacji domowej, tak i do laserowej musisz się przygotować. W momencie, gdy zdecydowałaś się zrobić ten krok i trwale usunąć owłosienie, pamiętaj, że proces szykowania się nieco trwa. Najlepiej, gdy zaczniesz na miesiąc przed planowaną wizytą.

Przygotowanie do zabiegu:

Jeśli stosujesz leki lub maści z retinoidami (pochodne witaminy A, często stosowane w leczeniu dermatologicznym np. trądziku), odstaw je: kurację doustną należy przerwać aż na pół roku przed zabiegiem, a z maści zrezygnować na 3 tygodnie przed. Dodatkowo:

 • Unikaj opalania się
 • Odstaw samoopalacze, bronzery
 • Dzień przed ogól dokładnie miejsca, które chcesz poddać zabiegowi

Wskazówki, co robić po

Po zabiegu powinnaś pamiętać o kilku drobiazgach, które pomogą w lepszym gojeniu skóry i zapobiegną jej niepotrzebnemu podrażnieniu. Miejsca, w których zastosowano laser są początkowo bardzo delikatne i czułe.

Nie martw się, gdy pojawi się lekki obrzęk i skóra będzie zaczerwieniona. To naturalne objawy. Po kilku dniach powinny ustąpić.

Po zabiegu:

 • Unikaj gorących kąpieli
 • Nie opalaj się ani nie używaj samoopalaczy
 • Nie korzystaj z sauny i basenu
 • Zrezygnuj z intensywnych ćwiczeń fizycznych
 • Nie stosuj peelingów

Jeden Komentarz

 • Agnieszka

  Właśnie zastanawiam się nad usunięciem nadmiernego owłosienie, tylko tak jakoś nie mogę się zebrać. Bardzo fajne i przydatne informacje można uzyskać z tego artykułu. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *