Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa – czy warto wykonać ją w domu?

7.Depilacja laserowa - czy warto wykonać ją w domuMożliwość pozbycia się włosów na stałe wydaje się kusząca chyba dla każdego. Jednocześnie luksus ten wydaje się tak abstrakcyjny, że aż niemożliwy do osiągnięcia. Na szczęście, tego typu możliwość w zasięgu mamy już od dawna, a coraz częściej mamy ją nawet w domowym zaciszu.

Depilacja laserowa, bo o niej mowa, od dłuższego czasu nie jest już rewolucją na rynku kosmetycznym. Jej główną zaletą jest przede wszystkim trwałe usunięcie owłosienia, dzięki czemu znika problem codziennej, mozolnej i często bolesnej depilacji. Kiedyś można było poddać się zabiegowi depilacji jedynie w klinikach medycyny estetycznej czy salonach kosmetycznych. Trudno się dziwić, urządzenia wyposażone w odpowiednie lasery, by obsłużyć dziesiątki, setki, a nawet tysiące klientów, są bardzo drogie. Uważano także, iż do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebne jest bezwzględnie specjalne przeszkolenie oraz wykształcenie. Obecnie urządzenia do domowej depilacji laserowej można zakupić dość łatwo, a coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu rozwiązanie. Czy jednak jest to lepsze rozwiązanie?

 

Depilacja w domu jest na pewno dużo wygodniejsza, niż częste wizyty w klinice. Możemy wybrać na nią dowolny czas, a dodatkowo poddać się zabiegowi w spokojnej, domowej atmosferze. Nie da się także ukryć, że dużym plusem tej opcji jest jej dużo niższa cena. Choć urządzenia do depilacji laserowej do tanich nie należą, ich koszt to najczęściej między 1000 a 1600 zł, to są zdecydowanie bardziej opłacalne od wizyt w salonie. Można bowiem przy jego pomocy pozbyć się owłosienia z dowolnych partii ciała, a nawet zastosować je u więcej niż jednej osoby. Nie można jednak zapominać o tym, że nie każdy powinien poddawać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Zabieg ten jest dość bezpieczny, nie jest jednak zupełnie pozbawiony ryzyka. Istnieje lista przeciwwskazań do jego wykonania, o których powinien pamiętać klient, zanim przystąpi do używania urządzenia.

 

Kliniki medycyny estetycznej, które mają w swojej ofercie depilację laserową, są z kolei wyposażone w dużo bardziej profesjonalne urządzenie, o dużo większej mocy niż te domowe. Może to naturalnie wpływać na efektywność przebiegu terapii. Jednocześnie przy wykonywaniu tego typu zabiegu, oddajemy się w ręce specjalisty – osoby odpowiednio wykształconej i przeszkolonej, która odpowie na nasze pytania i zapobiegać będzie wszelkim prawdopodobnym powikłaniom. Pracownik kliniki, wykonujący zabieg depilacji laserowej Gdańsk, przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, rozpozna konieczny w tym przypadku fototyp skóry, a przede wszystkim, zapewni nam komfort i wygodę w czasie przebiegu zabiegu.

Niezależnie od tego, czy depilacji laserowej podejmiemy się sami, czy oddamy się w ręce ekspertów, efektywność zabiegu nie ulega niczyjej wątpliwości. Depilacja laserowa jest rozwiązaniem poszukiwanym przez wielu, a dostępnym na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *