Dieta

Dieta 1200 kalorii – odchudzanie w praktyce

Women eating Healthy food in lunch box on wooden table.Nadprogramowe kilogramy spędzają Ci sen z powiek? Chcesz wyglądać dobrze, ale masz mało czasu na aktywność i przygotowanie wymyślnych posiłków? To nic. Jest sposób na to, by stracić szybko na wadze. Sposobem tym jest dieta 1200 kcal. Przez jednych chwalona, przez innych znienawidzona, ale jedno trzeba jej przyznać – jest bardzo skuteczna.

Na czym polega dieta 1200 kalorii?

Dieta 1200 kalorii jak sama nazwa wskazuje, każe nam ograniczyć ilości przyjmowanych kilokalorii do 1200 na dobę. To bardzo mało, biorąc pod uwagę, że większość z nas przyjmuje ich 2000-3000 w ciągu dnia. Takie restrykcyjne okrojenie podaży energii to dla organizmu szok. Ciało zaczyna czerpać z rezerw, jakie do tej pory zgromadziło, a tym samym spala tkankę tłuszczową.

Dieta 1200 kalorii zakłada zjadanie takich posiłków, których łączna wartość energetyczna nie przekracza 1200 kcal. Możemy jeść tak naprawdę wszystko, byleby tylko nie przekroczyć dozwolonego limitu. To od Ciebie zależy, jak będziesz dobierać produkty żywnościowe. Możesz zjeść dwie czekolady i całkowicie wyczerpać swój limit kaloryczny albo jeść warzywa i chude mięso i najeść się niemalże do syta.

Główne zasady diety 1200 wyglądają następująco:

• Jesz produkty ze wszystkich grup.
• Spożywasz 4-5 małych posiłków w ciągu dnia, tak, by nie dopuszczać do pojawienia się uczucia głodu.
• Codziennie zjadasz ok. pół kilograma warzyw, a posiłki dopełniasz pełnowartościowymi produktami białkowymi.

Skuteczna dieta 1200 kcal – ile możesz schudnąć?

Dieta 1200 kalorii jest jakby nie patrzeć restrykcyjna i mocno ogranicza Twoje możliwości. Dzięki jej zastosowaniu możesz schudnąć nawet 1 kg tygodniowo. W skali miesiąca będą to już 4 kg. Przez pół roku nawet 20 kg! Oczywiście efekt odchudzający to nie wszystko. Musisz przez cały czas zwracać uwagę na to, czy dostarczasz do swojego organizmu pełnowartościowe produkty spożywcze. Twoja dieta musi być zróżnicowana, by nie dopuścić do niedoborów potrzebnych składników odżywczych.

Dla kogo jest dieta 1200 kalorii?

Skuteczne diety odchudzające zawsze bazują na jakimś mechanizmie, który odpowiedzialny jest za aktywowanie procesu spalania tkanki tłuszczowej. W tym przypadku mechanizmem tym jest znaczne ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii. Jeżeli organizm nie otrzymuje energii potrzebnej na bieżące procesy, to musi pozyskiwać ją z rezerw zlokalizowanych w postaci glikogenu w wątrobie.

Dieta 1200 kalorii przeznaczona jest głównie dla osób, które chcą dużo schudnąć i jednocześnie nie mają czasu przygotowanie wymyślnych posiłków. Dieta 1200 jest prosta i można się do niej stosować w każdych warunkach – w pracy, w dom i na wakacjach.

Produkty dozwolone w diecie 1200 kcal:

– Chude mięso, drób i wędliny,
– Chude mleko, twaróg i maślanka,
– Ryby i owoce morza,
– Warzywa,
– Oleje, oliwa z oliwek,
– Woda mineralna, herbatki ziołowe,
– Potrawy pieczone w folii i grillowane.

Produkty niewskazane w diecie 1200 kalorii:

– Białe pieczywo, dania mączne i słodycze,
– Tłuszcze zwierzęce, majonez,
– Pasztety, mielonki i kiełbasy,
– Dania smażone i duszone z dodatkiem tłuszczu.

Oczywiście powyższych składników nie trzeba trzymać się bardzo ściśle. Jest to po prostu podział na produkty mniej i bardziej kaloryczne. Rezygnując z bardziej kalorycznych, masz możliwość zjeść więcej zdrowych i lekkich, a tym samym nie pojawi się uczucie głodu. Organizm dostanie wszystko, czego potrzebuje, a Ty odzwyczaisz się od jedzenia tego, co Ci nie służy.

Dieta 1200 jest dietą bardzo skuteczną, ale wymaga samozaparcia i odpowiedniego czasu. W przypadku bardzo jednostajnego żywienia pamiętaj, żeby wspomagać się kompleksowym suplementem diety. Pomoże Ci on uzupełnić niedobory, a te jak wiadomo, zawsze mogą się pojawić.

Chciałbyś przejść na dietę 1200 kalorii, ale masz niewiele czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Możesz za darmo skonsultować swoją dietą z lokalną firmą Nutridieta oferującą catering dietetyczny w Bielsku-Białej i Katowicach.

I ostatnie ostrzeżenie: po zakończeniu diety nie wracaj od razu do poprzedniego sposobu żywienia. To może doprowadzić do powstania efektu jo-jo. Po co ograniczać się przez miesiąc, żeby po jego zakończeniu znów zajadać się słodyczami i golonką? To mija się z celem. Po zakończeniu diety 1200 kalorii, Twój plan żywieniowy powinien nadal zakładać ograniczenie produktów przetworzonych i wysokokalorycznych. Najgorzej jest popadać ze skrajności w skrajność. Odchudzanie jest czasami procesem trudnym i nie ma sensu niweczyć jego efektów.

Stosuj zasady sumiennie, obserwuj swoją wagę i ciesz się efektami. Pojawią się szybko, a Ty znów poczujesz się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *