Dieta,  Dla kobiet

Dieta a poziom progesteronu, czyli jak odżywiać się powinna przyszła mama

ciaza2Chcąc zajść w ciążę szukamy rozwiązań, które mogłyby poprawić naszą płodność. Jedną z nich jest właściwa dieta, która w sposób wydatny wpływa na to, jak zachowuje się nasz organizm. Dlatego tak ważne jest, by umieć wpływać na progesteron i jego poziom samym sposobem żywienia.

Czym jest progesteron i czemu jest on tak ważny?

            Jak widać na wielu portalach, w tym na portalu Plodnosc.pl, wielu Polaków ma problem z zajściem w ciążę. Co ma do tego progesteron? Jest to hormon niezbędny do zajścia w ciążę oraz do jej podtrzymania. Odpowiedzialny jest bowiem za przygotowanie endometrium do implantacji zarodka. Jest więc podstawowym narzędziem, które pomaga zarodkowi zagnieździć się w ciele matki.

Składniki mineralne

            Należy zatem starać się, by podstawowe składniki mineralne oraz witaminy były dostarczane do organizmu. Niezwykle istotną rolę pełnią zwłaszcza składniki mineralne, takie jak cynk i magnez. Cynk jest jednym z najważniejszych i najpopularniejszych materiałów prociążowych. Pomaga we właściwej regulacji żeńskich hormonów płciowych. Gdzie go znajdziemy? Przede wszystkim w owocach morza, ostrygach oraz kaszy. Możesz próbować jeść także pestki dyni. Z kolei magnez jest niezbędny do funkcjonowania całego organizmu. Wspomaga on pracę przysadki mózgowej. Reguluje działanie FSH, LH oraz TSH. Najwięcej ma go gorzka czekolada, ale znajdzie się także w kaszy, kiełkach czy szpinaku i wielu innych.

Witaminy

            Dla funkcjonowania organizmu przyszłej mamy najważniejsze są witaminy E, C oraz B6. Ta ostatnia współpracuje z magnezem stymulując produkcję żeńskich hormonów. Znajdziemy ją w naszej diecie bogatej w groch, ryby, mięso oraz banany. Witamina C to osławiony kwas askorbinowy. Ma ją cytryna, papryka czerwona oraz jarmuż, brokuły czy szpinak. Witamina E zawarta jest między innymi w tłuszczach. To witamina płodności i witalności. Jedz więc orzechy, tłuste ryby czy migdały, a nie zabraknie Ci jej w organizmie.

            Chcąc  zajść w ciążę musisz zainwestować w zmianę diety, która wspomagać będzie działanie Twojego organizmu i stymulować jego gospodarkę hormonalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *