Dieta

Dieta śródziemnomorska w cateringu dietetycznym

breakfast-21707_1920Styl życia i sposób odżywiania mają ogromny wpływ na powstawanie wielu różnych chorób. Poprzez modyfikację swojej diety możemy poprawić stan swojego zdrowia i samopoczucia. Dieta śródziemnomorska to sprawdzony sposób na zapobieganie powstawania chorób układu krwionośnego.

Zasady diety śródziemnomorskiej

Dieta śródziemnomorska, inaczej południowa, opiera się na zdrowych, odpowiednio zbilansowanych i pełnowartościowych posiłkach. Nie ma w niej miejsca na produkty wysoko przetworzone, fast foody, tłuste mięso czy słodycze. Stosując się do zasad tej diety poprawimy stan swojego zdrowia i zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób takich jak miażdżyca, nadciśnienie czy cukrzyca.

Dieta południowa sposobem na schudnięcie

Przechodząc na dietę południową, nie dość, że zadbamy o swoje zdrowie, to jeszcze zgubimy nadprogramowe kilogramy. Najlepszym sposobem na zdrowe schudnięcie jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta. Wtedy mamy największą szansę na sukces bez ryzyka powrotu kilogramów i efektu jo-jo. Dieta odchudzająca nie może być tylko dietą na chwilę. Więcej szkody niż pożytku przynoszą także diety głodówkowe, niskokaloryczne typu 1000 kalorii. W przeciwieństwie do diet głodówkowych, dieta południowa to sposób odżywiania na dłuższy czas albo całe życie.

Dieta południowa w cateringu dietetycznym

Osoby chcące zmienić sposób odżywiania i przejść na dietę południową, jednak nie wiedzące, jak się za to zabrać mogą skorzystać z cateringu dietetycznego. Catering dietetyczny wrocław to gotowe posiłki codziennie dostarczane do domu. Posiada ona wiele zalet. W ten sposób zaoszczędzimy czas, smacznie zjemy i zadbamy o nasze zdrowie i sylwetkę. Niektóre firmy cateringowe jak np. Dietykieta, w swojej ofercie posiadają dietę południową. Dieta śródziemnomorska tej firmy opiera się na rybach i owocach morza, wysokiej jakości mięsie białym, pieczywie pełnoziarnistym, sezonowych warzywach i owocach oraz zdrowych tłuszczach. Pozbawiona jest jakiejkolwiek chemii, zawiera tylko naturalne składniki.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *