Dla kobiet,  Dzieci

Dla mamy i dziecka – co zabrać do szpitala?

baby-428395_1280Dzień przyjścia na świat długo wyczekiwanego malucha to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego rodzica. Zanim jednak to nastąpi, to każda kobieta powinna wiedzieć, jak przygotować siebie i co zabrać do szpitala.

Pobyt w szpitalu nie jest niczym miłym, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy uczynić go lepszym. Nie zawsze szpitale informują o tym, co przyszła mama powinna ze sobą zabrać, lub co potrzebne będzie nowo narodzonemu niemowlęciu. Spójrzmy więc na listę rzeczy, ubrań i akcesoriów, które powinny zostać spakowane już na kilka tygodni przed planowaną datą porodu. Jak powszechnie wiadomo – termin jest dosyć ruchomy, a poród może nastąpić dwa tygodnie przez jak i dwa tygodnie po wyznaczonej dacie przez lekarza prowadzącego. Zdarzają się również przypadki, kiedy dziecko przychodzi na świat już na miesiąc przed terminem. Każda przyszła mama powinna być więc przygotowana na taką ewentualność i spakować niezbędne rzeczy na tych kilka dni spędzonych w szpitalu dużo wcześniej.

Co więc będzie potrzebne mamie?

Przede wszystkim dokumenty, czyli dowód osobisty. Nie zapomnijmy również o karcie ciąży z wszystkimi badaniami zleconymi przez lekarza prowadzącego ciążę. Jeśli jest taka potrzeba – również skierowanie do szpitala. Dokumenty to sprawa niemalże najważniejsza.

Natomiast poza dokumentami potrzebnych będzie jeszcze wiele innych rzeczy, bez których ciężko będzie się obejść świeżo upieczonej mamie. Szlafrok – bez niego ani rusz. W szpitalu niestety nie można liczyć na prywatność, jednoosobowy pokój z łazienką. Szlafrok będzie więc jednym z tych ubrań, które z pewnością ułatwią nam spędzenie kilku dni w szpitalu. Równie przydatne będą koszule nocne. Co prawda szpitale zapewniają koszule, ale znaczna większość kobiet woli jednak przyjechać do szpitala ze swoimi. Koszul warto mieć kilka, a już najlepiej jeśli będą to koszule dla karmiących. Bowiem te mają specjalne zakładki do karmienia, co z pewnością jest dużym ułatwieniem. Niezbędnikiem będą artykuły higieniczne typu podpaski, podkłady – szpitale co prawda je zapewniają, ale lepiej jest mieć swoje. Dosyć istotna będzie również specjalna bielizna. Każda mama powinna kupić biustonosz laktacyjny, a nawet kilka. Dodatkowo kapcie, kosmetyki pielęgnacyjne takie jak szampon, żel pod prysznic, itd.

A co dla maluszka?

Przede wszystkim ubranka. Noworodek z pewnością będzie potrzebował kaftaników, najlepiej bawełnianych – od 3 do 5 sztuk. Dodatkowo niezbędne będą body – dzięki niemu zmiana pieluszki będzie dużym ułatwieniem zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Noworodki bardzo często drapią się rączkami po buzi przez nieskoordynowane ruchy, aby więc tego uniknąć bardzo przydatne będą tzw. ,,łapki” – czyli bawełniane rękawiczki bez paluszków. Do tego skarpetki, czapeczki bawełniane, kocyk lub rożek, oraz artykuły higieniczne i pielęgnacyjne : pieluszki, krem do pupy, puder do zasypania, oliwka.

Te wszystkie artykuły i ubranka warto zakupić na kilka tygodni przed terminem, bo jak wiadomo – ten długo wyczekiwany dzień porodu może przyjść nieco wcześniej, niż się można tego spodziewać.

Artykuł przygotował sklep Lencia.pl – ubranka dla dziecka najwyższej jakości.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *