Artykuły

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Bardzo dużo osób decyduje się na aparat ortodontyczny. Czy jest to rzeczywiście słuszny wybór? Co powoduje, że aparaty na zęby są tak chętnie wybierane przez Polaków?

Przede wszystkim ludzie zapisują się na wizytę do takiego lekarza, jak ortodonta, ponieważ chcą posiadać pięknie wyglądający uśmiech. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do aspektu, że krzywe zęby w tym nie pomagają, prawda? Na szczęście branża medyczna bardzo mocno poszła do przodu. W związku z tym nawet poważne wady mogą zostać stosunkowo szybko i efektywnie wyleczone. Najlepiej generalnie jak najszybciej zdecydować się na aparat ortodontyczny. Zwłaszcza, że przeważnie leczenie nie jest krótkie. Oczywiście, wszystko zależy od stanu początkowego konkretnego pacjenta. Przeważnie jednak aparaty na zęby są noszone przez około 24 miesiące. Końcowe efekty są jednak tego warte, ponieważ nie trzeba już dłużej wstydzić się uśmiechać, co ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie itp.

Okazuje się, że warto zakładać aparaty na zęby także z innego względu. Pamiętajcie, że problemy w tym temacie nie tylko wpływają na mniejszą chęć do uśmiechania się od ucha do ucha. Krzywe, stłoczone zęby negatywnie oddziałują także na stan całej jamy ustnej. Dlaczego? Nierzadko ma miejsce taka sytuacja, że pacjent nie jest w stanie dotrzeć szczoteczką do każdego zakamarka, ponieważ jedne zęby zachodzą na drugie. Przyczynia się to rzecz jasna do powstawania próchnicy i częstych wizyt u dentysty… Ponadto aparaty na zęby pomagają również utrzymać prawidłową funkcję dotyczącą narządu żucia oraz napięcia mięśni. Na skutek tego można uniknąć poważnych kłopotów wynikających ze strony stawu skroniowo-żuchwowego. Lekarze często zwracają na to uwagę. Eliminuje się także nadmierne ścieranie zębów. To jednak nie wszystko. Odpowiednio ustawione zęby to również zapobieganie chorobom przyzębia i opóźnienie procesów starzenia się twarzy.

Jak zatem widać, aparat ortodontyczny pomaga nie tylko uwzględniając stricte kwestie estetyczne. Dzięki niemu można także po prostu zadbać o własne zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *