Wiadomości medyczne

Dlaczego warto jest skorzystać z usług centrum medycznego?

stethoscope-2617701_1280Znane polskie powiedzenie głosi, że żeby chorować „trzeba mieć końskie zdrowie”. I jest w tym w sumie wiele prawdy – wielokrotnie ciężko dostać się jest do specjalisty, nawet na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, nie mówiąc już o dostaniu skierowania na badania czy dalszą diagnostykę.

W wielu przypadkach wiąże się to z długim oczekiwaniem w kolejkach bądź na dogodny dla nas termin. Dlatego też coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zapisaniem się do centrum medycznego, które oferuje kompleksową diagnostykę i szybszy dostęp do najbardziej popularnych lekarzy specjalistów. Oprócz tego niewątpliwą zaletą centrum medycznego jest znacznie krótszy czas oczekiwania na wizytę oraz fakt, że dużą część usług dostępna jest na miejscu – mowa tutaj między innymi o specjalistycznych badaniach, typu USG (jamy brzusznej, narządów rodnych etc.) czy echo serca.

W wielu placówkach tego typu dodatkowo można skorzystać z rehabilitacji, na przykład przy problemach z kręgosłupem. Mnogość specjalistów i rehabilitantów gwarantuje pogłębioną diagnostykę oraz dostęp do nowoczesnych sal rehabilitacyjnych, w których można odzyskać zdrowie i sprawność. Zazwyczaj centrum medyczne jest znacznie lepiej dofinansowane niż standardowe placówki medyczne – gwarantuje to uzyskanie jak najlepszej opieki oraz dostęp do specjalistów, którzy nie zawsze są dostępni na przykład w osiedlowej przychodni. Mowa tutaj o takich lekarzach, których specjalnością jest medycyna pracy czy medycyna sportowa (badanie potrzebne niekiedy dzieciom do szkoły czy osobom grających w drużynach i czynnie uprawiających sport).

Wybierając odpowiednie dla siebie centrum medyczne warto jest zwrócić na szereg rabatów, które są bardzo często przygotowywane dla klientów. Często zdarzają się różnego typu zniżki rodzinne (przy zapisie kilku osób) bądź zniżki dla studentów czy uczniów. Dodatkowo coraz więcej pracodawców, korzystając z coraz większej popularności placówek, wykupuje swoim pracownikom gotowe pakiety, które uprawniają do skorzystania z określonych usług i zabiegów w ramach opłaconej przez pracodawcę karty. Jest to na pewno świetne rozwiązanie – nie tylko dla wygody pacjenta, ale również dla zwiększenia świadomości na temat tego jak ważna jest profilaktyka i dbanie o własne zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *