Zdrowie i Uroda

Dostępne metody pedicure i którą metodę wybrać?

pedicure-warszawaUdając się do salonu kosmetycznego, często zdarza się tak, że zderzamy się z dylematem, na który rodzaj pedicure się zdecydować. Zadajemy sobie też pytanie czym one się właściwie od siebie różnią. W Warszawie pedicure wykonywany jest wieloma różnymi metodami. W menu ofercie salonu znajdziemy takie pozycje jak pedicure klasyczny, winylowy, podstawowy, hybrydowy, japoński czy kwasowy. Czym one się różnią i na który warto się zdecydować?

Pedicure Warszawa: pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny jeden z najchętniej wybieranych w salonach warszawskich pedicure. Podczas tej usługi zostanie dokładnie opracowana stopa frezarką oraz tarką. W miejscach, na których naskórek jest wyjątkowo narośnięty, kosmetyczka może zdecydować się na usunięcie go poprzez nałożenie okładu z kwasem, dedykowanym do pielęgnacji stóp. Poza starciem zrogowaciałego naskórka paznokcie i okolice pod płytką zostaną dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń gromadzących się tam. Dodatkowo podczas takiego pedicure skórki zostaną usunięte bądź wycięte, a wały około paznokciowe wygładzone specjalnie dedykowanym do tego frezem. Przy pedicure klasycznym, jak sama nazwa wskazuje, na płytkę nakładany jest lakier klasyczny, pod który zostanie zaaplikowana baza, odpowiednio dobrana pod stan płytki paznokcia. Lakier powinien zostać zabezpieczony TOP COATEM. Pedicure klasyczny jest odpowiednim rodzajem pedicure dla osób, które lubią często zmieniać kolor lub po prostu nie chcą bądź nie mogą nosić stylizacji hybrydowej. Decydując się na ten rodzaj malowania, musimy pamiętać o tym, że klasyczny lakier na paznokciach może schnąć bardzo długo. Czasami nawet kosmetyczka zaleca szczególną ostrożność, jeśli chodzi o paznokcie, przez kolejne godziny. Warto wziąć pod uwagę to, żeby do salonu (w okresie wiosenno-letnim) podczas tego pedicure zabrać ze sobą buty typu japonki lub klapki. Zakładanie butów zakrywających palce nie jest wskazane po wykonaniu pedicure klasycznego.

Pedicure winylowy

Pedicure winylowy jest to rodzaj pedicure, który niewiele różni się od pedicure klasycznego. Różnica polega na tym, że paznokcie malowane są lakierem z zawartością winylu. To sprawia, że stylizacja utrzymuje się dłużej niż przy klasycznym lakierze. Lakiery winylowe pod wpływem promieniowania słonecznego jeszcze bardziej utwardzają się, przez co zdecydowanie lepiej trzymają się płytki. Lakier winylowy można zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci.

Pedicure podstawowy

Pedicure podstawowy to idealna forma pielęgnacji stóp dla osób, które nie noszą lakierów na paznokciach. Bardzo dobrze sprawdza się także jako zabieg pomiędzy zmianą koloru. Podczas tego zabiegu opracowywane są skórki, wały około paznokciowe, a także cała stopa. W czasie rodzaju pedicure zazwyczaj żaden lakier ani odżywka nie są nakładane na płytkę paznokcia, zostaje ona jedynie wypolerowana specjalnym pilnikiem o bardzo wysokiej gradacji. Dlatego też w cenniku większości salonów możemy znaleźć również pozycję o nazwie pedicure podstawowy z odżywką.

Pedicure hybrydowy  

Pedicure hybrydowy to chyba najwygodniejsza forma pedicure dla klientki. Po jego wykonaniu  śmiało można wskakiwać w ukochane adidasy i wrócić do codziennych obowiązków bez martwienia się o stan stylizacji paznokci. Lakiery hybrydowe mają to do siebie, że poprzez ich naświetlanie lampą LED lub UV stają się utwardzone i nie trzeba czekać aż wyschną. Podczas pedicure hybrydowego, podobnie jak przy pedicure klasycznym, będą wykonane dokładnie te same czynności dotyczące stóp czy skórek. Wielką zaletą pedicure hybrydowego jest to że trwałość tego rodzaju stylizacji jest zdecydowanie dłuższa niż przy malowaniu klasycznym. Wykonując pedicure hybrydowy należy pamiętać o tym, aby w momencie, kiedy lakier nam się znudzi lub po prostu odrost będzie już widoczny, nie należy nigdy ściągać lakieru  samodzielnie. Niepoprawnie usunięta „hybryda” może spowodować, że paznokcie ulegną uszkodzeniu, a konkretnie –  poza samym lakierem zostanie naderwana wierzchnia część płytki paznokcia. Poprawnie usunięty lakier oraz produkty najwyższej jakości umożliwiają wykonywanie pedicure hybrydowego z taką samą częstotliwością jak pedicure klasyczny.

Pedicure japoński

Pedicure japoński to zabieg silnie odżywiający płytkę paznokcia. Podczas pedicure japońskiego w płytkę paznokcia wcierane są specjalistyczna pasta oraz puder, które zawierają w sobie między innymi krzemionkę, keratynę, wosk pszczeli, a także szereg witamin i minerałów, będących niezbędnymi do prawidłowego wzrostu i wyglądu paznokcia. Tuż po wtarciu produktów paznokcie są lśniące, o lekko różowej barwie. Taki efekt utrzymuje się najczęściej do kilku tygodni. W założeniu stylizacji japońskiej skórki nie są wycinane, a usuwane drewnianym patyczkiem, jednak jeżeli na co dzień wycina się skórki, to można poprosić kosmetyczkę o ich usunięcie za pomocą frezarki czy cążków. Pedicure japoński jest także idealnym rodzajem pielęgnacji paznokcia po długotrwałym noszeniu innego rodzaju stylizacji, w tym hybrydowej.,

Pedicure kwasowy

Pedicure kwasowy najczęściej jest dodatkiem do zabiegu, polega na nałożeniu plastrów, nasączonych kwasami w miejsca, na których jest nadmiernie narośnięty naskórek. Po aplikacji plastrów, stopy są zawijane w folię, która ma na celu utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas działania kwasów. Następnie odpowiednio złuszczony chemicznie naskórek usuwany jest specjalnym plastikowym nożykiem. W większości przypadków po zdjęciu kompresów kwasowych, nie potrzebne jest użycie frezarki. Jeżeli jednak kosmetyczka decyduje się na jej użycie, powinna to zrobić przed nałożeniem płatów. Po usunięcia naskórka nożykiem zazwyczaj pozostałości złuszczonego naskórka są dodatkowo usuwane klasyczną tarką. Pedicure kwasowy to metoda, na którą decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu kwasowym miękkość stóp utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż przy klasycznym opracowaniu ich frezarką, dlatego warto na własnej skórze przetestować ten rodzaj pielęgnacji. Jest on bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *