Zdrowie i Uroda

Drenaż limfatyczny – kiedy go wykonać?

d57c55396c2fc09e2c9adc59adfc0aa1Masaż powoli stają się zabiegiem powszechnie stosowanym. Niezależnie od tego, której partii ciała dotyczy, pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu. Z drenażem limfatycznym jest podobnie. Działa leczniczo, a jednocześnie odprężająco. Kiedy warto mu się poddać?

Drenaż limfatyczny Poznań – na czym polega?

Drenaż limfatyczny to masaż, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy. Polecany jest w walce z cellulitem, redukowaniu obrzęków, łagodzeniu bólu zatok, niewydolności krążenia czy też w momencie, gdy chcesz nadać elastyczności skórze. Wykonuje się go w gabinetach masażu i klinikach estetycznych.

Masaż limfatyczny jest zabiegiem relaksującym. Masażysta płynnymi, powolnymi ruchami stymuluje odpowiednie rejony na ciele, uciskając i przesuwając skórę wzdłuż naczyń limfatycznych, omijając węzły chłonne. Celem jest przesunięcie nagromadzonej i zastałej limfy, co skutkuje zlikwidowaniem obrzęku i  opuchlizny, a także lepszym odżywieniem tkanki. Po zabiegu skóra jest gładsza, jędrna, bardziej elastyczna i promienna, a chłonka przepływa sprawniej. Dodatkowo z naszego organizmu pozbywamy się toksyn, co z kolei poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Masaż limfatyczny – tylko pod okiem specjalisty

Drenaż może być wykonany manualnie, bądź przy użyciu maszyny do sekwencyjnego masażu uciskowego. Masaż może obejmować całe ciało albo jego część, np. twarz. Pamiętajmy jednak by zabieg był wykonany przez doświadczonego specjalistę, w renomowanym gabinecie. Zanim udamy się na zabieg, warto przeprowadzić dogłębny research i wybrać profesjonalistę, który ma nie tylko doświadczenie, ale również podejście do pacjenta. W tym celu przyjrzyjmy się opiniom na forach internetowych i zasięgnijmy porady znajomych. W przypadku masaży lepiej nie powierzać swojego zdrowia przypadkowej osobie.

Niektóre gabinety oferują drenaż limfatyczny przy użyciu maszyny. Wówczas, w odróżnieniu od masażu manualnego, niezbędne będzie włożenie specjalnego kombinezonu, który wypełniany jest powietrzem.

Najczęściej klientki decydują się na masaż limfatyczny twarzy – szczególnie te, które mają problem z zatokami czy skłonność do opuchlizny. Co istotne, dzięki swoim właściwościom udrażniającym, masaż pomaga wchłaniać się kosmetykom odżywczym, takim jak np. kremy. Jakie części ciała można poddawać masażowi limfatycznemu? Oprócz twarzy mogą to być nogi, ręce, kark, klatka piersiowa, a także brzuch. Masaż limfatyczny nóg polecany jest szczególnie osobom, które walczą z cellulitem. Wspomaga skórę poprzez przyspieszenie wydalania produktów przemiany materii i toksyn.

Przeciwskazania do drenażu limfatycznego twarzy:

– problemy z żyłami (np. zakrzepy)

– nadciśnienie tętnicze

– miażdżyca naczyń krwionośnych

– zapalenie skóry

W walce z „pomarańczową skórką” czy problemami z krążeniem warto zastosować drenaż limfatyczny w Poznaniu. To dobry sposób na zadbanie o swoje zdrowie przed latem, a przy okazji mamy okazję, po ciężkim dniu w pracy, na odrobinę relaksu i odpoczynku. Zyskuje na tym zarówno nasz organizm, jak i nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *