Poradniki

Jak działają leki w przypadku bólu zatok

fluuu3Ból zatok potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Każdy gwałtowny ruch głową, pochylenie się do przodu lub po prostu leżenie na plecach sprawia ogromny dyskomfort, a do tego najczęściej dochodzi zatkany nos i cieknący katar. Jak pozbyć się bólu zatok? Dowiedz się jak działają leki na zatoki.

Co powoduje ból zatok?

Ból zatok najczęściej wywoływany jest przez stan zapalny w obrębie górnych dróg oddechowych spowodowany infekcją wirusową. Zbyt duża ilość wydzieliny gromadzi się w zatokach przynosowych, a każdy ruch głową powoduje zmiany ciśnienia wewnątrz zatok. Samo zjawisko jest dokuczliwe, ale niegroźne do czasu aż infekcja nie rozwinie się w zapalenie zatok, wywoływane przez mikroorganizmy znajdujące się w wydzielinie. Dlatego ważna jest szybka reakcja i wyleczenie infekcji, zanim dojdzie do poważniejszych komplikacji.

Leki na zatoki – działanie

W skład produktu leków na zatoki wchodzą: paracetamol 500mg, kofeina 25mg, chlorowodorek fenylefryny 5mg oraz substancje pomocnicze. Każdy ze składników ma działanie wspomagające leczenie objawów związanych z przeziębieniem.

  • Paracetamol (Paracetamolum) – działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Jest uznawany za jeden ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych leków tego typu. Może być stosowany u dzieci pod warunkiem zachowania odpowiedniego dawkowania.
  • Kofeina (Caffeinum) – w leczniczych dawkach kofeina ma działanie poprawiające samopoczucie i niwelujące uczucie zmęczenia. Kofeina w połączeniu z paracetamolem uzupełnia działanie przeciwbólowe.
  • Fenylefryna (Phenylephrini hydrochloridum) – jest popularną substancją stosowaną w leczeniu kataru. Jest używana jako zamiennik pseudoefedryny, innej substancji o podobnych właściwościach, ale większej liczbie skutków ubocznych. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i obkurcza naczynia krwionośne.

fluuu9

Lek na zatoki powinien charakteryzować się kompleksowym działaniem; nie tylko zmniejszać ból zatok, ale także niwelować objawy związane z przeziębieniem. Taki właśnie jest lek w postaci tabletek – skutecznie obniża gorączkę, niweluje katar, przyspiesza oczyszczanie zatok z zalegającej wydzieliny. Najlepsze efekty można osiągnąć, stosując leki na zatoki od razu po pojawieniu się pierwszych objawów choroby.

źródło:   http://febrisan.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *