Suplementy diety

Essentiale Forte – ulga w dolegliwościach wątroby

Podczas wakacyjnych chwil z rodziną czy znajomymi trudno odmówić sobie przyjemności korzystania z biesiadnego stołu. Beztroskie grillowanie czy kulinarne eksperymenty podczas podróży w nieznane mogą zemścić się na kondycji naszego organizmu. Ważna dla procesów metabolicznych i ogólnego samopoczucia wątroba, może ulegać uszkodzeniu pod wpływem czynników takich, jak nieprawidłowe odżywianie, przejedzenie czy alkohol. Korzystając z grillowego stołu, warto pamiętać o wątrobie i wspomóc jej odbudowę preparatem Essentiale® Forte.

Kondycja wątroby znajduje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie i samopoczuciu. Wątroba jest odpowiedzialna za tak ważne funkcje, jak detoksykacja, prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, filtrowanie i magazynowanie związków organicznych w organizmie. Zdrowie, a także ogólne dobre samopoczucie zależą więc w dużej mierze od stanu wątroby. Zaszkodzić jej mogą czynniki biologiczne, fizyczne i chemiczne. Najczęściej, negatywny wpływ wywierają na nią infekcje wirusowe, spożywanie alkoholu, otyłość wynikająca z przejadania się oraz stosowanie niektórych leków. Ból, ucisk czy rozpieranie w okolicach wątroby  mogą oznaczać, że doszło do mikrouszkodzenia jej komórek, co powoduje zaburzenia pracy całego organu. Ten ważny sygnał nie może być bagatelizowany. Odpowiednia dieta i preparaty wspomagające regenerację wątroby złagodzą objawy i odbudują uszkodzone komórki.

Co w wątrobie piszczy? We wszystkich schorzeniach wątroby dochodzi do tworzenia się ubytków fosfolipidowych w obrębie błon komórek wątrobowych. Fosfolipidy są jednym z rodzajów lipidów czyli tłuszczów, które  stanowią m.in. składniki błon biologicznych. Fosfolipidy pełnią szereg ważnych funkcji : ? hamują procesy włóknienia w wątrobie (marskość wątroby to wynik zwłóknienia tkanek organu); ? obniżają stosunek cholesterol/fosfolipidy i zwiększają rozpuszczalności cholesterolu w żółci; ? odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się rozpuszczonych w nich witamin; ? wykazują korzystne działanie przeciwmiażdżycowe ponieważ normalizują poziom cząsteczek zawierających cholesterol, białka i trójglicerydy; ? zwiększają transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne; ? poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszanie połączenie i przyleganie krwinek płytkowych przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności krwinek czerwonych.

Istnieje wiele rodzajów fosfolipidów, a najważniejszym z nich jest fosfatydylocholina. Stanowi główny budulec błon komórkowych i główny fosfolipid krążący w organizmie wraz z naszą krwią. Jest zatem najważniejszym fosfolipidem w organizmie. Co ważne, fosfatydylocholina zawiera cholinę, której niedobór może powodować nieprawidłową funkcję i uszkodzenie wątroby. Fosfolipidową ochronę wątroby zawdzięczamy właśnie fosfatydylocholinie.

Naturalnie doskonałe Preparat Essentiale® Forte jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Zawartość naturalnego budulca komórek wątroby, fosfolipidów, wspomaga jej regenerację   i przynosi ulgę w dolegliwościach z nią związanych. Stosowanie Essentiale Forte® pozwala na uzyskanie klinicznego efektu  kuracji lekiem dostępnym bez recepty. Essentiale Forte® zawiera wysoko oczyszczoną fosfatydylocholinę , , , , naturalną substancję obecną w komórkach naszego organizmu, będącą składnikiem błon komórkowych.    Fosfatydylocholina bierze udział w  procesach przemiany materii, zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu, pełni również funkcję ochronną zapobiegającą uszkodzeniom wątroby. Wbudowywanie fosfatydylocholiny w uszkodzone komórki powoduje uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego oraz szybszą regenerację i obniżenie wrażliwości na czynniki toksyczne.

Essentiale Forte® wykorzystuje więc naturalne możliwości fosfodylocholiny, która regeneruje komórki wątroby, wbudowując się w nie. Ponieważ wnikając w komórki wątroby, fosfatydylocholina staje się integralną częścią organizmu, jej jakość w preparacie Essentiale® Forte utrzymywana jest na najwyższym poziomie. Jej jakość i skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne i 50-letnia tradycja stosowania leku ,  .  Dawka dwóch tabletek przyjmowanych 3 razy dziennie w połączeniu z odpowiednią dietą i unikaniu toksycznych czynników szkodliwych, przyniesie ulgę w dolegliwościach wątroby. Kuracja roślinnym preparatem Essentiale® Forte wspomaga odbudowę komórek wątroby. Dodatkowo, zawarte w preparacie Essentiale® Forte substancje pomocnicze w postaci rafinowanego oleju sojowego, uwodornionego oleju rycynowego czy glicerydów pochodzenia roślinnego , korzystnie wpływają na właściwości biofizyczne błon, w które fosfolipidy się wbudowują.

Essentiale® Forte,  300 mg  Średnia cena detaliczna: 25,99 PLN

Essentiale Forte,  300 mg  kapsułki; 1 kapsułka zawiera: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę 300 mg. Wskazania do stosowania: Preparat Essentiale Forte jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Poprawia subiektywne dolegliwości, takie jak brak apetytu, uczucie ucisku w nadbrzuszu spowodowane toksyczno-żywieniowymi uszkodzeniami wątroby i przewlekłym zapaleniem wątroby. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu . Podmiot odpowiedzialny: A. Nattermann & Cie. GmbH, Nattermannalee 1, D-50829 Cologne, Niemcy. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Ministra Zdrowia nr: R/2647. Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis. Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. (22) 2800000. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. PL.EPL.12.07.01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *