Artykuły

Fizjoterapeuci we Francji – wsparcie techniczne

pexels-photo-339619Fizjoterapeuci to grupa zawodowa, której priorytetem jest wykorzystanie swoich zdolności manualnych ku przywróceniu sprawności fizycznej osobom niepełnosprawnym lub z ograniczeniami ruchu. To niezwykle odpowiedzialna profesja, której wykonywanie wiąże się z ogromną wytrzymałością na długotrwały wysiłek oraz emocjonalną odpornością. Dziś w artykule kilka słów o tym, co jest w stanie wesprzeć fizjoterapeutów w pracy i jak rozwiązana jest kwestia techniczna w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego?

Fizjoterapia – praca we Francji

Wielu polskich fizjoterapeutów wyjeżdża do pracy za granicę. Emigracja wciąż postępuje, warunkowana przede wszystkim perspektywą lepszych zarobków i możliwościami zawodowymi. Rynek francuski jest bardzo dobrze rozwinięty, stąd jego popularność w zakresie ofert pracy. Ponadto istotnym czynnikiem, który determinuje naszych specjalistów do wyjazdu, jest doskonałe zaplecze techniczne u pracodawców francuskich, którzy dysponują specjalnym sprzętem medycznym ułatwiającym rehabilitację pacjentów i odciążającym fizjoterapeutów na ich stanowisku pracy.

 

Francuski rynek wielu możliwości

Podnośniki transportowo-kąpielowe, mocowane do ściany nad łóżkiem pacjenta lub na suficie, podnośniki elektryczne z nosidłami, nowoczesny system szyn w danym budynku – to tylko kilka przykładów innowacyjnych rozwiązań zarówno dla fizjoterapeutów, jak i osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu fizjoterapeuci odczują znacznie większy komfort pracy, niż w przypadku ręcznego przenoszenia pacjentów. 

 

Techniczny lifting

Udogodnienia techniczne w ośrodkach rehabilitacyjnych we Francji czy w domu pacjentów przynoszą wymierne korzyści zarówno dla nich, jak i fizjoterapeutów. Podnoszenie za pomocą specjalnego sprzętu jest bezpieczne, przemieszczanie sprawne, a łatwość obsługi urządzeń pozwala na zastosowanie wielu manewrów.

Dodatkowo u niektórych pracodawców spotkać można podnośniki z funkcją pionizacji, a ich obsługa wsparta jest pilotem sterującym. Zaletą innowacyjnych sprzętów w branży fizjoterapeutycznej jest wysoka jakość, nowoczesny design, funkcjonalność, wydajność i przyzwoite parametry techniczne.

Więcej informacji o charakterze pracy fizjoterapeuty i newsy z branży znajdują się pod adresem http://ipfmedical.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *