Artykuły,  Poradniki,  Wiadomości medyczne

Gadżety stomatologiczne do stosowania w domu

Nowoczesna technologia wkroczyła już na rynek artykułów do higieny jamy ustnej. Nic w tym dziwnego, gdyż w obecnych czasach technologizacja objęła już większość dziedzin życia. Producenci domowego sprzętu stomatologicznego oferują coraz to nowsze rozwiązania, by ułatwić codzienne mycie zębów i ograniczyć wizyty w gabinetach stomatologicznych. Stąd na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów szczoteczek elektrycznych, profesjonalnych artykułów stomatologicznych. Gadżetów wciąż przybywa, czy którymiś warto się zainteresować?

W wyniku bardzo szybkiego tempa wzrostu technologizacji i postępu technologicznego, jesteśmy wręcz zasypywani lawiną coraz to nowych nowinek i gadżetów. Mamy też coraz mniej czasu na codzienne czynności i szukamy sposobu, by go zaoszczędzić. Część z tych produktów to tylko dodatkowe akcesoria, chwilowa moda, ale jest wśród nich grupa artykułów na które warto zwrócić uwagę.

Elektryczne szczoteczki do zębów

Różnorodność modeli i rodzajów elektrycznych szczoteczek do zębów sprawia, że wybór konkretnej szczoteczki staje się problematyczny. Nowością na rynku polskim są szczoteczki soniczne albo ultradźwiękowe.

  • Technologia soniczna wykorzystuje fale dźwiękowe, łącząc wysoką częstotliwość drgań z szerokim zakresem ruchu włosia. Liderem wśród szczoteczek sonicznych jest linia szczoteczek Philips Sonicare. Najnowszy model Philips Sonicare Diamond Clean usuwa dwa razy więcej płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc niż zwykła szczoteczka manualna. Poprawia stan zdrowia dziąseł w 2 tygodnie i zapewnia wyjątkowy efekt wybielenia zębów (likwiduje przebarwienia) — efekty widać już po tygodniu. Posiada także podwójny system ładowania: w szklance i etui podróżnym, które można podłączyć np. do laptopa rzez złącze USB lub skorzystać z gniazdka elektrycznego! Występuje w dwóch wersjach graficznych: białej i czarnej.
  • Na uwagę zasługują także ultradźwiekowe szczoteczki do zębów, które dodatkowo emitują ultradźwięki. Łańcuchy bakterii po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych (o częstotliwości aż 1,6 MHz=96 milionów pulsacji na minutę!!) są rozrywane, stając się nieszkodliwymi. Szczoteczki tego typu są szczególnie polecane osobom z paradontozą i chorobami dziąseł. Działają już 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.

Nić wodna

Irygator do zębów Philips Sonicare AirFloss jest zwany nicią wodną. Jest to najnowsze rozwiązanie marki Philips, sprawiające, że czyszczenie przestrzeni międzyzębowych trwa tylko 30 sekund! Ten profesjonalny irygator stomatologiczny wykorzystuje technologię gwałtownego strumienia powietrza i kropelek wody, sprawiając, że jest wysoce skuteczny w usuwaniu płytki nazębnej i resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych. Irygator sprawia, że oszczędzamy cenny czas, a czyszczenie jest skuteczniejsze niż nicią dentystyczną czy wykałaczkami.

Przyszłość przyniesie z pewnością nowe, lepsze technologie i gadżety, gdyż, przy obecnym tempie wzrostu, zapotrzebowanie na tego typu produkty będzie tylko wzrastać. Jest bardzo prawdopodobne, że za 10-15 lat, a może i szybciej, powstanie technologia, która sprawi, że nie trzeba będzie stosować specjalistycznych artykułów do higieny jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *