Dla kobiet,  Medycyna estetyczna,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

GENEO™ – UNIWERSALNY ZABIEG PIELEGNACYJNY

GENEO™By żyć, każdego dnia potrzebujemy trzech rzeczy: wody, pożywienia i tlenu. Ponieważ z wiekiem tracimy dotychczasową aktywność, spowalnia się również nasz metabolizm i związany z tym  transport substancji odżywczych oraz tlenu. To przyspiesza procesy starzenia i rozwój wolnych rodników.

Prawidłowo dotleniona skóra uaktywnia mechanizmy anti-aging i mobilizuje się do regeneracji. Tlen bowiem w naskórku nie tylko odświeża, ale przede wszystkim ma działanie odkażające, a poprzez jej ujędrnienie również odmładzające. Warto więc, oprócz sportu czy właściwej diety, dotleniać skórę ponieważ im więcej tlenu, tym mniej zmarszczek. Można to zrobić na dwa sposoby: w domu, za pośrednictwem dotleniających kremów, które w składzie posiadają m.in. substancje stymulujące mikrokrążenie (wyciąg z kasztanowca) lub w gabinecie, korzystając z oczyszczających zabiegów tlenowych. W gronie tych ostatnich, prym w ostatnim czasie wiedzie innowacja firmy Pollogen – Geneo MicroBubble Technology 3 w 1 – uhonorowana nagrodą Prix de Beauté Cosmopolitan 2014, którą Sthetic Klinika dr Jagielskiej oferowała jako jedna z pierwszych w Polsce.

 

Jak działa geneO™?

 

GeneO™ to pielęgnacyjny zabieg, który poprzez złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka mikrogranulkami, oczyszcza go i dotlenia, ułatwiając dostęp do wewnętrznych warstw skóry i lepsze wchłanianie dzięki infuzji składników rewitalizujących oraz dotleniających ją. Technologia geneO™ to przede wszystkim mikropęcherzyki CO2, które w niezliczonych ilościach delikatnie eksplodują na powierzchni skóry, trafiając także do jej wewnętrznych warstw. Ich obecność jest efektem reakcji, jaka zachodzi między opatentowaną przez Pollogen kapsułką Capsugen a rozprowadzanym na skórze żelem, zawierającym naturalne składniki. Bogate w CO2 środowisko zwiększa kwasowość krwi i wywołuje fizjologiczną reakcję zw. „efektem Bohra”, uaktywniając w ten sposób przepływ krwi w naczyniach włosowatych, przyspieszając metabolizm komórek i dotleniając skórę. To tworzy idealne warunki do wchłaniania niezbędnych składników odżywczych.

 

Zabieg geneO™ – czego się spodziewać?

 

W zależności od potrzeb skóry, urządzenie może realizować dwa rodzaje zabiegów: rewitalizujący NeoBright®, który rozświetla, nawilża i dotlenia skórę, redukując również przebarwienia oraz odmładzający – NeoRevive®. Poszczególne żele, jakie aplikuje się na skórę zawierają witaminy, rybozę, wyciągi z granatu i dzikiej róży oraz kwas hialuronowy, kojowy i azelainowy. Mają one działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i stymulujące produkcję włókien kolagenowych. Jest to doskonały zabieg lunchowy z natychmiastowym efektem – przekonują specjaliści Kliniki Sthetic – po którym następuje wyraźna redukcja zmarszczek mimicznych i rewitalizacja matowej cery. Skóra, jak po kilkutygodniowym urlopie, odzyskuje energię i blask – przekonują.

Czas trwania całej procedury jest indywidualnie dobierany i wymaga od 20 do 60 minut. Terapię GeneO™ można zaplanować jako zabieg wzmacniający pielęgnację lub jako indywidualną kurację anti-aging, co warunkuje wówczas cykl zabiegów realizowanych w zależności od potrzeb, raz w tygodniu lub raz w miesiącu.

Więcej o samym zabiegu: http://sthetic.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/zabieg-geneo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *