Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

Ginekologia estetyczna na ratunek problemom z nietrzymaniem moczu

beauty-1517993_1280Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która dotyka niemałą liczbę osób. Przede wszystkim kobiety. Zarówno te będące w wieku okołomenopauzalnym, jak i te, które mają za sobą więcej niż jeden poród. Schorzenie to objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu podczas czynności, takich jak kichanie, kaszlenie, śmiech, dźwiganie, schylanie się, a także już niewielki wysiłek fizyczny. Do wycieku moczu dochodzi w tych momentach, gdy dochodzi do napięcia mięśni. U kobiet będących po porodzie, ale i starszych pań jest to następstwo rozciągnięcia pochwy, jak i osłabienia mięśni dna miednicy.

Problem staje się dość uporczywy, uciążliwy, a z czasem nabiera na sile. Ginekologia estetyczna jest w stanie skutecznie i na stałe zredukować tę dolegliwość, o ile leczenie rozpoczęte zostanie we wczesnej fazie, stąd warto odłożyć wstyd na bok i zgłosić się do lekarza.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu odbywa się przy zastosowaniu lasera Mona Lisa (więcej o urządzeniu można przeczyć na dedykowanej stronie Mona Lisa Gdańsk  Dzięki niemu zostają odbudowane struktury tkanek łącznych. Powięzi wewnątrzmiednicze ulegają wzmocnieniu, zaś cewka uzyskuje właściwy kąt nachylenia i poszczególne struktury powracają do prawidłowego funkcjonowania.

Laserowe leczenie przynosi także inne, korzystne efekty. Pochwa zyskuje na nawilżeniu oraz przywrócone zostaje prawidłowe pH. Ścianki pochwy ulegają samoistnej regeneracji i stają się bardziej napięte. Podstawą jest zatem wyeliminowanie dolegliwości wysiłkowego nietrzymania moczu, a do tego polepszenie jakości życia seksualnego oraz codziennego funkcjonowania.

Wystarczy jeden bądź dwa zabiegi, by uporać się z powstałymi problemami. Ich liczba zależna jest od stopnia nasilenia problemu. Co najważniejsze jednak, laserowe leczenie spośród dostępnych metod, jest najbezpieczniejsze, bezinwazyjne, bezbolesne i przynoszące więcej niż pożądane efekty. Te ostatnie można dostrzec po upływie miesiąca od momentu wykonania zabiegu. Ginekologia estetyczna jest dziedziną, która najlepiej radzi sobie z ów schorzeniem i oferowany zabieg jest również najczęściej wybieranym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *