Poradniki,  Wiadomości medyczne,  Zdrowie i Uroda

Ile kosztują implanty zębowe?

implanty zęboweO zaletach implantów zębowych nie trzeba długo przekonywać. Jest to jedna z lepszych inwestycji w zdrowie jamy ustnej i piękny uśmiech. Jednak przy wyborze kliniki trzeba dobrze rozważyć ofertę, nie ulegając kuszącej cenie podanej w reklamie. Ile tak naprawdę kosztują implanty?

Implanty zębowe

Brak części lub całości zębów może być sporym problemem dla wielu pacjentów stomatologicznych. Utrudnia rozdrabnianie pokarmu, a odsłonięte dziąsła w pustych przestrzeniach zębodołowych narażone są na uszkodzenia. Najlepszą z możliwych metod uzupełnień są implanty zębowe. Są trwałe, estetyczne i do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Można zakładać je przy utracie jednego lub kilku zębów, a nawet w przypadkach całego bezzębia. Niestety, cena tych specjalistycznych uzupełnień jest adekwatnie wysoka do nakładu pracy protetyka i kosztów użytych materiałów.

Na co uważać wybierając klinikę?

Kliniki stomatologiczne często kuszą niską ceną, by później wymusić na pacjencie dodatkowe koszty. Jeśli zatem zobaczysz reklamę oferty w niewiarygodnie niskiej cenie – uważaj, by nie dać się oszukać.

Niskie ceny podane w reklamach klinik stomatologicznych nie uwzględniają następnych, koniecznych kosztów, ograniczając się jedynie do podania ceny za implanty. A te stanowią tylko część uzupełnienia. Implanty to tytanowe elementy zastępujące trzon zęba. Samo ich wykonanie nie sprawi, że Twój uśmiech znów będzie piękny. Do tego potrzebna będzie jeszcze korona oraz specjalistyczny łącznik zespalający ją z implantem.

Równie ważnym, a dość często pomijanym, kosztem jest cena wizyt w klinice. Ponieważ implanty zakłada się kilkuetapowo, pacjent musi być przygotowany na więcej niż jedną wizytę. W dużych miastach, takich jak Łódź, ceny wizyt u protetyka osiągają duże rozbieżności. Nie warto jednak sugerować się niskim kosztem wizyt, gdyż różnica ta może być wyrównana wysoką ceną łącznika lub korony. Należy dokładnie przeanalizować wszystkie koszty i dopiero wybrać odpowiednią ofertę.

Co wchodzi w skład ceny za implanty?

  • konieczne, wcześniejsze leczenie stomatologiczne,
  • badania diagnostyczne niezbędne do wykonania uzupełnienia,
  • cena implantu,
  • cena łącznika,
  • cena korony,
  • wizyty u protetyka.

Zamiast zniechęcać się wyższym kosztem leczenia, warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści oferty na implanty. Np. jeśli chodzi o implanty w Łodzi, tylko jedna klinika, w cenie leczenia implantoprotetycznego oferuje indywidualnie frezowane łączniki w cenie tych standardowych. Indywidualny łącznik to mniejsze ryzyko stanów zapalnych i dużo bardziej estetyczny wygląd uzupełnienia.

Niska cena leczenia często oznacza brak badań diagnostycznych lub użycie materiałów drugiej kategorii – np. zamienników pochodzenia koreańskiego, a to może odbić się na wytrzymałości i wyglądzie implantów. Lepiej zatem początkowo ponieść nieco wyższe koszty, by następnie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata.

Zapamiętaj! Już na pierwszej wizycie u specjalisty wymagaj podania ceny całkowitego uzupełnienia i kosztów dodatkowych. Gdy już zdecydujesz się na leczenie, koniecznie zażądaj pisemnej deklaracji kosztów na każdym etapie działań – to Twoja gwarancja, że cena nie wzrośnie w trakcie leczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *