Poradniki,  Wiadomości medyczne

Infekcjom okolic intymnych mówimy nie!

Nieprzyjemnego uczucia pieczenia i swędzenia okolic intymnych doświadcza prawie każda z kobiet. Delikatna skóra w tych okolicach jest bowiem podatna na podrażnienia i mikrourazy. Niejednokrotnie ból, pieczenie i swędzenie świadczą o infekcji bakteryjnej albo zakażeniu grzybami typu Candida albicans, potocznie zwanymi drożdżakami. Chociaż do infekcji dróg rodnych dochodzi u kobiet bardzo często, nie znaczy to, że nie można ich uniknąć. Nie czekaj aż dojdzie do infekcji. Zacznij działać już dziś. Odpowiednia profilaktyka już niejedną z kobiet uchroniła przed nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Po pierwsze profilaktyka

Wydawać by się mogło, że wystarczy odpowiednia higiena, a nie dojdzie do zakażenia. W dużej mierze jest to prawda. Regularne mycie preparatami przeznaczonymi do higieny okolic intymnych pozwala na dość skuteczną ochronę przed atakiem bakterii i grzybów. Preparaty tego rodzaju nie tylko działają łagodząco, ale przede wszystkim wspomagają naturalną ochronę pochwy. Doskonałym przykładem takiego preparatu jest Vagisil płyn do higieny intymnej o zbalansowanym pH. Płyn Vagisil, dzięki zawartości kwasu mlekowego i cytrynowego pozwala utrzymywać pH skóry okolic intymnych w równowadze, dzięki czemu chroni ją przed różnego rodzaju infekcjami.

Dlaczego swędzi i piecze

Podstawowym błędem, jaki niestety popełnia wiele kobiet jest mycie okolic intymnych przy użyciu mydła, które wyjaławia delikatną skórę pochwy dając tym samym doskonałą pożywkę dla bakterii i grzybów. Chcąc utrzymać pH okolic intymnych w równowadze należy zrezygnować ze wszystkich preparatów o pH wyższym niż 5,5. Do wyniszczenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy, która chroni ją przed infekcjami może dojść także na skutek antybiotykoterapii, zbyt częstych irygacji pochwy, a nawet złej diety. Na atak grzybów i bakterii narażone są ponadto osoby, które korzystają z basenów, lub które często podróżują. Regularne stosowanie płynów do higieny intymnej może w takich sytuacjach być niewystarczającym działaniem. Kiedy swędzi i piecze, a ponadto pojawia się nieładnie pachnąca wydzielina, należy sięgnąć po środek leczniczy. W takim przypadku pomóc może  Vagisil krem aktywny do higieny intymnej. Dzięki zawartemu w nim polidokanolowi skutecznie niweluje uczucie pieczenia i uporczywy świąd. Tworząc warstwę ochronną zapobiega ponadto wzrostowi infekcji.

Vagisil na różne potrzeby

Godne polecenia z linii Vagisil są także płyn do higieny intymnej Odor Control czy Deo-Spray do higieny intymnej. Oba te preparaty to idealne rozwiązanie dla osób skarżących się na nadmierne pocenie, nietrzymanie moczu czy też wydzielinę o nieprzyjemnym zapachu. Z kolei odpowiedzią na pieczenie, ból i napięcie skóry w czasie stosunku jest Hydro-Żel Vagisil. Stosowanie tego preparatu pozwala na doskonałe nawilżenie, które poprawia komfort w czasie intymnych zbliżeń.

Więcej na temat preparatów Vagisil można znaleźć na stronie: http://www.my-vagisil.pl/

Jeden Komentarz

  • monika

    ja nie myję okolic intymnych mydłem a specjalnymi płynami do higieny intymnej ale i tak to nie zawsze skutecznie ochroni przed infekcjami, dlatego kiedy tylko zaczynam odczuwać nawet niewielkie objawy infekcji intymnych od razu zakładam na noc dopochwowy lek probiotyczny invag, przez to że miejscowo działa szybko i skutecznie, często nawet po pierwszym użyciu czuję poprawę, ale najlepiej zastosować całą siedmiodniową kurację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *