Kosmetyki,  Poradniki,  Suplementy diety

Jak dbać o kolor włosów?

Zdrowe, lśniące włosy o intensywnym kolorze to marzenie każdego, niezależnie od płci i wieku. Jednak w wyniku działania promieni słonecznych, farbowania, kąpieli morskich i wielu innych szkodliwych czynników, z czasem nasze włosy stają się wyblakłe, matowe i nieatrakcyjne. Czy da się to powstrzymać? Oczywiście. Ale wymagana jest odpowiednia pielęgnacja.

Grunt to odpowiednia pielęgnacja

Po pierwsze, dobierzmy właściwe produkty do naszego typu włosów. Przy tym nie warto uparcie stosować szamponów do włosów tłustych czy produktów przeciwłupieżowych, jeśli ewidentnie nie pomagają one w pozbyciu się problemu. Wysuszona skóra głowy często przynosi efekt przeciwny do pożądanego, a nasze włosy przy takiej pielęgnacji z pewnością nie będą przypominały tych pokazywanych w telewizyjnych reklamach czy kolorowych czasopismach. Dlatego w przypadku takich problemów zazwyczaj dobrze sprawdza się po prostu łagodny szampon oczyszczający. Warto też wypróbować produkt do włosów normalnych i stosować go zamiennie z nawilżającym.

Pamiętaj o masce i odżywce

Należy też pamiętać, że dobrze dobrany szampon to nie wszystko. Nie można poprzestać tylko na jednym kroku pielęgnacyjnym. Należy regularnie stosować odżywkę, a sporadycznie także maskę do włosów – jest to konieczne zwłaszcza, jeśli farbujemy włosy. Warto też rozważyć coraz popularniejszą metodę olejowania, która zdecydowanie poprawia kondycję włosów. Popularnością cieszą się choćby olej kokosowy i migdałowy. Oczywiście jeśli chodzi o wszelkie sposoby odżywania włosów, wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny. Często wystarczą maski wykonane domowym sposobem – na przykład przy użyciu żółtek, oliwy, oleju rycynowego. Dobrze utrzymane włosy dłużej zachowują kolor, a te, które już zaczynają go tracić przy odpowiedniej pielęgnacji i tak znacznie lepiej się prezentują. Ale jeśli koniecznie zależy nam na poprawie kolorytu, możemy sięgnąć po specjalistyczne środki. Choćby szampon DX2 przy regularnym stosowaniu stopniowo przyciemnia włosy i poprawia ich stan – a wszystko dzięki zawartym w nim ekstraktom roślinnym. Szczególnie skutecznie produkt zapobiega siwieniu włosów.

 

Pamiętaj, że w przypadku dbania o włosy kluczem do sukcesu jest systematyczność. Jeśli na poważnie zajmiesz się ich pielęgnacją, z pewnością odpłacą Ci efektownym wyglądem, którego zazdrościć będą wszyscy znajomi.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *