Dla kobiet

Jak dobrać bieliznę damską do figury?

body-bertaJakkolwiek bielizna damska to część garderoby bardzo rzadko oglądająca światło dzienne, jej wpływ na wizerunek kobiety jest bardzo duży. Zwłaszcza obecnie, kiedy modne są ubrania bardziej przylegające do ciała i uwydatniające kształty kobiecej sylwetki, różne rodzaje bielizny mogą akcentować mocne i słabe strony damskiej figury. To, czy biust wygląda na mały, pupa na zbyt dużą a brzuszek na wystający, zależy w równym stopniu od tego, co na wierzchu, jak i od tego, co pod spodem. Dlatego dobierając bieliznę, panie nie powinny skupiać swojej uwagi wyłącznie na skądinąd bardzo istotnym komforcie noszenia. Pod uwagę należy brać również generowane przez bieliznę optyczne efekty dla całej sylwetki. Poniżej zgromadziliśmy kilka porad dotyczących tego, jak skutecznie korygować sylwetkę przy pomocy właściwie dobranej bielizny damskiej.

Bardzo wiele możliwości w maskowaniu słabszych stron sylwetki dają biustonosze. Dla pań o małych piersiach doskonałym rozwiązaniem będą miseczki typu „push-up”, które podnosząc biust do góry optycznie zwiększają jego rozmiar. Stanik powinien mieć wkładki usztywniające i skośnie skrojone miseczki. Efekt powiększenia tej części ciała można uzyskać także poprzez wybieranie biustonoszy o intensywnych kolorach oraz przykuwających wzrok wzorach i fasonach. Z kolei obfity biust będzie się najlepiej prezentować w staniku zabudowanym, zaopatrzonym w mocne ramiączka. Taki biustonosz jest wskazany także ze względów zdrowotnych, ponieważ stanowi odciążenie dla kręgosłupa. Wbrew obiegowej opinii dużych piersi nie należy przesadnie ukrywać, natomiast ważne jest, aby je eksponować w odpowiedni, wysmakowany sposób. Taką ekspozycję zapewnią miseczki z szerokim połączeniem i poziomymi wcięciami biegnącymi wzdłuż piersi. Dużym piersiom nie służy natomiast to, co pomagało małym: intensywne zdobienia i jaskrawa kolorystyka. Warto także pamiętać, że właściwemu ułożeniu piersi sprzyja utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. Garbienie się nie pomaga ani małym, ani dużym piersiom.

Mankamentem figury, na który kobiety narzekają szczególnie często, jest wystający brzuch. Także i tutaj bielizna damska dostarcza wielu pomocnych rozwiązań. Jednym z nich jest wyszczuplający gorset. Chociaż ten element garderoby może niektórym przywoływać skojarzenia z XIX wiekiem, w rzeczywistości współczesne gorsety są o wiele wygodniejsze i znacznie bardziej seksowne niż ich historyczne pierwowzory. Gorsetem można skutecznie zamaskować nie tylko wystający brzuszek, ale także brak wyraźnie zarysowanej talii. Kobietom o tym typie sylwetki zaleca się także noszenie koszulek z wcięciem pod biustem (tzw. baby-doll). Pozwalają one na wyeksponowanie piersi, a równocześnie ukrywają krępujące fałdki pod rozkloszowaną dolną częścią. Podobny efekt da biustonosz typu „bardotka”. Gorset rozwiąże również problem kobiet z figurą w kształcie litery „T” (szerokie ramiona i brak talii).

Jeżeli chodzi o bieliznę przykrywającą dolne partie ciała, z mody wychodzą bardzo jeszcze niedawno popularne stringi. Są one szczególnie niewskazane dla kobiet o dużej pupie, ponieważ nie będzie ona w nich wyglądać zbyt ponętnie. Na dużych pośladkach znacznie lepiej prezentować się będą francuskie bokserki. Kobiety o figurze w kształcie gruszki (drobne ramiona, mały biust, płaski brzuch i szerokie biodra) będą doskonale wyglądać w niskich biodrówkach bądź figach tanga (stringi także i tutaj nie są wskazane). Bardziej zabudowane majtki będą dobrze wyglądać również na wąskich biodrach, optycznie je powiększając. Przy dużej pupie sprawdzą się figi o nisko wykrojonych nogawkach, ponieważ nie będą wcinać się w ciało i tym samym tworzyć na nim nieestetycznych „bułeczek”. Figi mocno wycięte i z wysoką talią sprawdzą się natomiast tam, gdzie potrzebny jest efekt wydłużający nogi i wyszczuplający sylwetkę. Skuteczną receptą na wspomniany już wystąjący brzuch będą z kolei majtki z podwyższonym stanem.

Powyższe wskazówki przekonują, że nie ma takiego mankamentu sylwetki, którego nie dałoby się wyeliminować przy użyciu odpowiednio dobranej bielizny. Dlatego warto pamiętać o tym, że bielizna damska to podstawa każdej udanej kreacji.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *