Dieta

Jak jeść, żeby schudnąć? Podstawowe zasady

Prawidłowa waga ciała to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Co jeść, aby zacząć chudnąć? Poznaj podstawowe zasady!

Nadwaga oraz otyłość są wynikiem spożywania zbyt dużej ilości kalorycznych pokarmów. W jego wyniku dochodzi do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zrzucić nadmiar kilogramów, najlepiej zadbać o zmniejszenie ilości kalorii dostarczanych do organizmu.

Dieta, dzięki której możemy zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, to inaczej dieta redukcyjna. Nie musi – a nawet nie powinna – być restrykcyjna, aby przynieść bardzo dobre rezultaty, które będą przy tym długotrwałe!

Poznaj zasady diety na redukcję

Najważniejsze zasady diety redukcyjnej to przede wszystkim:

  • deficyt kaloryczny – dostarczanie mniejszej ilości kalorii niż dotychczas, co wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej także bez forsownych ćwiczeń,
  • odpowiednie produkty – bez wysokokalorycznych, przetworzonych potraw, słodkich napojów, a z dużą ilością warzyw i owoców,
  • duże ilości wody – zapewni właściwe nawodnienie organizmu oraz zmniejszy głód pomiędzy posiłkami
  • wsparcie metabolizmu – szybsza i skuteczniejsza przemiana materii,
  • dodatkowy ruch – wspiera metabolizm i zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej.

Skorzystaj z pomocy dietetyka

Samodzielne przygotowanie odpowiedniej diety redukcyjnej jest możliwe, ale wiele osób nie posiada wystarczającej wiedzy do tego, aby ją odpowiednio zaplanować. Gdy nie chcemy spędzać długich godzin na opracowywaniu planu diety, warto udać się do dobrego dietetyka.

Profesjonalne usługi dietetyczne oferuje dietetyk i trener Dawid Woźniakowski, który zapewnia swoim klientom kompleksowe i fachowe wsparcie w dążeniu do idealnej wagi. Więcej informacji dotyczących diety na redukcję opracowanej przez Dawida Woźniakowskiego można znaleźć na stronie internetowej: https://dawidwozniakowski.pl/dieta/dieta-na-redukcje/.

Podsumowując, gdy chcesz zrzucić nadmiar kilogramów, pamiętaj o tym, że podstawa to odpowiednia dieta. Z pomocą dobrego dietetyka jej opracowanie będzie znacznie łatwiejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *