Dzieci

Jak należy pielęgnować skórę niemowlęcia?

Skóra niemowlęcia wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest bardzo delikatna i ma tendencję do podrażnień. O czym należy pamiętać, aby ich uniknąć?

Podstawa pielęgnacji skóry małego dziecka to jej oczyszczanie, a także właściwe nawilżanie i natłuszczanie. Oczyszczanie następuje podczas kąpieli, natomiast dalsza pielęgnacja odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków.

Prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka jest szczególnie ważna podczas pierwszych kilku miesięcy jego życia, ponieważ wtedy nie posiada ona jeszcze wystarczających zdolności do obrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowlęcia wybrać?

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do skóry najmłodszych – do stosowania już od pierwszego dnia życia.

Podstawowe kosmetyki to przede wszystkim żel lub płyn do kąpieli, a także kosmetyki pielęgnacyjne do ciała – olejek lub balsam. Dodatkowo, można także zastosować krem o bogatszym składnie na odparzenia oraz miejscowe podrażnienia, który będzie miał kojące działanie. Przydadzą się również chusteczki nawilżane, które pozwalają na szybkie usunięcie zanieczyszczeń ze skóry.

Dobre kosmetyki dla dzieci powinny być delikatne, bezzapachowe oraz hipoalergiczne – takie właściwości pomogą zwiększyć szanse na to, że ich stosowanie nie doprowadzi do podrażnień skóry.

Postaw na ekologiczne kosmetyki dla niemowląt!

Jeśli chcemy mieć pewność, że skóra niemowlęcia będzie odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, a przy tym nie chcemy narażać jej na podrażnienia, powinniśmy rozważyć wybór kosmetyków ekologicznych.

Ekologiczne kosmetyki dla dzieci Earth Friendly Baby, na przykład od firmy Lansinoh, zawierają wyłącznie certyfikowane składniki pochodzenia naturalnego, które są całkowicie bezpieczne dla wrażliwej skóry najmłodszych. Posiadają certyfikat ECOCERT.

W ofercie firmy Lansinoh znaleźć można najwyższej jakości kosmetyki naturalne Earth Friendly Baby, w tym kojący rumiankowy szampon i płyn myjący 2 w 1, olejek do masażu wzbogacony o masło shea, łagodzący balsam lawendowy do ciała czy delikatne chusteczki nawilżane z aloesem. Ich stosowanie jest prawdziwą pomocą w trosce o zdrowie i dobrą kondycję skóry malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *