Dla kobiet,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Jak powrócić do formy po cesarskim cięciu?

rzepka medNarodziny dziecka to cudowny moment w życiu każdej kobiety. Towarzyszy mu wiele emocji. Chociaż cała ciąża przygotowuje nas do tego dnia, to i tak, w dniu porodu, towarzyszą nam obawy. Naturalny poród wymaga dużo energii, jednak równie często, dzieci przychodzą na świat za sprawą cesarskiego cięcia. Wiele matek uważa, że cesarskie cięcie nie ma samych plusów. Szczególnie trudno jest powrócić do odpowiedniej formy.

Cesarskie cięcie – kiedy należy wykonać?

 

O narodzinach dziecka przez cesarskie cięcie decyduje lekarz, który stwierdza, że w ten sposób uniknie się wielu komplikacji, które mogłyby utrudnić poród. Wykonuje się je szczególnie gdy:

  • występuje ciąża mnoga
  • dziecko jest odwrócone pupą
  • dziecko ma dużą wagę urodzeniową
  • kobieta zmaga się z chorobami serca, przy których poród naturalny może okazać się zbyt dużym wysiłkiem.

 

Cesarskie cięcie jest zabiegiem chirurgicznym i wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego lub ogólnego (w przypadku nagłych porodów). Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Istotne jest pamiętanie o tym, ile czasu przed zabiegiem, powinnyśmy zrezygnować z jedzenia i picia. Po przewiezieniu na sale zostaje podane nam znieczulenie, a po rozpoczęciu jego działania, lekarz przechodzi do zabiegu. Nie trwa on długo. Zazwyczaj około 30 minut. Dłużej trwa natomiast zszywanie rozciętego brzucha. Po zakończonej operacji zostaniesz przewieziona na sale pooperacyjną, gdzie zajmować się będą tobą pielęgniarki. Pomogą Ci przy każdej czynności, gdyż masz prawo czuć się osłabiona, odczuwać mdłości lub ból głowy. Po kilku dniach będziesz już w pełni sił i będziesz mogła cieszyć się macierzyństwem.

 

Powrót do formy

 

Powrót do formy po cesarskim cięciu zaczyna się jeszcze w szpitalu. Dla wielu pań taki sposób rodzenia dziecka jest znacznie łatwiejszy w powrocie do formy sprzed ciąży. Chociaż jest też duża grupa kobiet, która twierdzi, że to poród naturalny pozwala szybciej zrzucić ciążową nadwagę. Różnica pomiędzy porodem naturalnym a cesarskim cięciem dotyczy także narządów płciowych. Przy zabiegu chirurgicznym nie są one narażone na zbytnie naruszenie, dzięki czemu można szybciej wrócić do życia seksualnego. Jednak dużym minusem jest blizna, która zostaje po nacięciu.

 

Czy można pozbyć się blizny?

 

Ginekolodzy, którzy przeprowadzają zabieg, uspokajają matki, że blizna będzie niewidoczna, gdyż jest robiona na linii bikini. Jednak dużo kobiet nie może przywyknąć do widoku nieestetycznej blizny, która skutecznie psuje im humor. Rozwiązaniem jest dla nich skorzystanie z oferty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z najczęściej wykorzystywanych technologii do usuwania blizn, jest technologia laserowa. Pozwala ona także usunąć inne defekty skóry jak przebarwienia czy znamiona. Zabiegi wykorzystujące laser są bezbolesne. Wykonywane są w krótkich seriach, zazwyczaj od 2 do 5 zabiegów (zależnie od wielkości blizny i jej rodzaju), po których blizna staje się niewidoczna – zachwalają lekarze, którzy na co dzień zajmują się usuwaniem blizn w klinice z siedzibą w województwie Lubuskim: http://www.rzepka.lek-med.pl/lekarze.html.Paniom po cesarskim cięciu oferujemy zabiegi wykonywane za pomocą lasera frakcyjnego. Wystarczy przyłożyć laser do blizny, uruchomić, a on wyślę w stronę naszej skóry ponad 300 wiązek światła, powodując regenerację tkanki – dodają.

 

Poddanie się zabiegom laserowym jest w pełni bezpieczne dla kobiet. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, dzięki czemu też nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak jest to chwilowy skutek zabiegu. Na pełne efekty trzeba jednak zaczekać około 2-3 tygodni.Im szybciej zdecydujemy się na zabiegi laserowe, tym większe efekty będziemy widzieć. Pierwszą sesją z wykorzystaniem lasera można wykonać tuż po zdjęciu szwów. Szybszy czas reakcji pozwala też zmniejszyć liczbę koniecznych sesji nawet o połowę. W przypadku wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem wykonującym zabieg. Rozwieje on twoje wątpliwości i powie, jak powinnaś dbać o skórę w okolicach cięcia.

Zapraszamy na konsultację u specjalisty: http://www.rzepka.lek-med.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *