Poradniki

Jak przygotować pokój relaksu w miejscu pracy?

Pracownicy fizyczni często zazdroszczą osobom zajmującym stanowiska biurowe tego, że mogą oni spędzać swój czas służbowy przed biurkiem w ciepłym pomieszczeniu. Oczywiście wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma, ponieważ pracownicy biurowi zazwyczaj chętnie zamieniliby się z osobami wykonującymi obowiązki służbowe na świeżym powietrzu.

Mniejsze firmy zazdroszczą obrotu większym, natomiast większe zazdroszczą mniejszym spokoju i mniejszej ilości zmartwień – wszędzie można znaleźć takie zależności. Jedno jednak powinno łączyć wszystkie przedsiębiorstwa – chodzi o warunki pracy i możliwość relaksu podczas długiej przerwy. Doskonałym przykładem jest zaaranżowanie pokoju w biurowcu, w którym będą znajdować się m.in. fotele masujące, regulator światła i możliwość ustawienia muzyki relaksacyjnej. Są to tak zwane pokoju relaksu, które w stresujących zawodach bywają niezbędne.

Fotele do masażu, czy dużej wielkości pufa SAKO?

Duża poducha wypełniona granulatem przeżyła już swoje lata świetności, jednak w dalszym ciągu jest wykorzystywana przy nieco bardziej budżetowych projektach. Relaks z takim wyposażeniem jest ciekawą alternatywą, ponieważ można ułożyć się w wygodnej pozycji – chociaż długofalowe użytkowanie bywa niezwykle nieprzyjemne, gdyż wentylacja powoduje duży dyskomfort.

Fotele masujące dzielą się na dwie kategorie. Profesjonalne i zaawansowane technologicznie produkty, które dostarczą użytkownikom wielu przyjemnych doznań i asortyment niskiej jakości, wykonany z budżetowych materiałów oraz z niewielką ilością funkcji. Chcąc porównać obydwa modele, by zadecydować o tym, który powinien stanąć w pokoju relaksu, są dwie możliwości. Modele charakteryzujące się wysoką jakością dostępne są w większości przypadków w salonach stacjonarnych, więc wystarczy skontaktować się z najbliższym dystrybutorem. W drugiej sytuacji, należy udać się do pobliskiej galerii handlowej, gdzie prawdopodobnie znajdziemy fotele masujące oferujące kilkuminutowe sesje za symboliczne 2 zł.

Co dodać do foteli masujących?

Aranżacja pomieszczenia ma ogromne znaczenie, ponieważ w pokoju, który przypomina miejsce pracy, raczej ciężko będzie się wyluzować i odstresować. Koniecznie trzeba postawić na ciepłe światło, roślinność i brak jakiejkolwiek elektroniki – może z wyjątkiem odtwarzaczy, które pozwolą na słuchanie ulubionych utworów.

Czy więc zwykły kwiatek wystarczy? Czy muzyka nie będzie przeszkadzać innym? Oczywiście o roślinność warto zadbać, udostępniając użytkownikom w pomieszczeniu również okno, by docierały do niego promienie słoneczne. O muzykę nie trzeba się martwić, gdyż coraz większa ilość foteli masujących posiada nie tylko wbudowane głośniki, ale także wejście słuchawkowe, dzięki któremu nie będziemy przeszkadzać kolegom odpoczywającym i ładującym baterie.

Zalecamy także wprowadzenie do pomieszczeń relaksu wyposażenia, które pozwoli na rozruszanie mięśni i przysłowiowe “rozprostowanie kości”. Na rynku od dawna można znaleźć kompaktowe bieżnie, które po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Za ich pomocą nie wykonamy ciężkiego treningu, ponieważ nadają się raczej do spokojnego spaceru w biurze, dzięki któremu zadbamy o ciało i umysł, gdyż wiadomo od dawna, że aktywność fizyczna wspiera kreatywność i pracowitość.

Więcej na temat foteli masujących przeczytasz w artykule: https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *