Suplementy diety

Jak stosować suplementy?

suplementy dietySuplementy służące sportowcom bądź osobom odchudzającym się czy po prostu pragnącym wyrzeźbić ciało, polepszyć swój wygląd i oczywiście kondycję można podzielić na kilka typów. Możemy wyróżnić podział ze względu na cel, ze względu na zawartość składników czy też na czas ich przyjmowania. Opcji jest naprawdę bardzo wiele.

Aby odpowiedzieć na pytanie jak właściwie powinno się stosować suplementy, konieczne jest właśnie wgłębienie się w ich tematykę i dokładne poznanie wszystkich typów.

Osoba rozpoczynająca trenowanie musi wiedzieć nie tylko jakie odżywki czy suplementy powinna stosować by osiągnąć swoje cele treningowe, lecz przede wszystkim w jakim czasie powinny być one stosowane. Oprócz tego należy wiedzieć nie tylko kiedy je stosować, ale również jak. Nie jest to wcale takie proste jak się wydaje i wymaga zdobycia konkretnych informacji, najlepiej pochodzących od profesjonalisty.

W tej chwili skupmy się na podziale dotyczącym czasu stosowania odżywek czy suplementów i nie chodzi wcale o to, jak długo powinno się je spożywać (choć to również ma znaczenie), lecz o jakiej porze.

Biorąc pod uwagę taki podział, suplementy dzieli się na trzy typy:

  • suplementy przedtreningowe
  • suplementy stosowane podczas treningu
  • suplementy potreningowe

Tak naprawdę nazwy mówią same za siebie i właściwie nie trzeba wiele wyjaśniać prawda? Nie, zagłębmy się w temat.

Suplementy przedtreningowe

To środki wspomagające ćwiczenia bądź odchudzanie, które zaprojektowane zostały w konkretnym celu. Ich głównym zadaniem jest pomoc w osiągnięciu jak największej intensywności treningu. Koniecznie trzeba zażyć je przed wysiłkiem, ponieważ pobudzają, wyzwalają więcej energii i powodują wzrost siły i wytrzymałości. Oprócz tego odpowiadają za szybsza regenerację i lepsze krążenie krwi.

Tu znajdziesz suplementy przedtreningowe

Suplementy do stosowania w trakcie treningu

Odżywki i suplementy do stosowania w trakcie treningu mają na celu przede wszystkim uzupełnienie organizmu w niezbędne mu składniki, które nierzadko traci się podczas wytężonych ćwiczeń. Najczęściej uzupełnia się węglowodany oraz tłuszcze, których nie możemy pozbywać się przecież w zupełności.

Sprawdź ofertę węglowodanów

Suplementy potreningowe

Zadaniem suplementów i odżywek stosowanych po treningu jest przede wszystkim szybsza regeneracja i zmniejszenie poczucia zmęczenia. Takie środki odpowiadają za błyskawiczną wręcz regenerację organizmu po wytężonym wysiłku, czyli efekt, na jaki w normalnym trybie ćwiczeń trzeba by było czekać bardzo długo.

Znajdź najlepszy dla siebie regenerator po treningu

Pamiętaj więc!

Odpowiedni dobór odzywek i suplementów ma bardzo istotne znaczenie – można spożywać je wszystkie, ale nigdy nie wolno mieszać ich w jednym czasie. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z rady specjalisty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *