Artykuły,  Poradniki,  Sprzęt medyczny,  Wiadomości medyczne

Jak usunąć popękane naczynka?

Popularne pajączki, czyli popękane naczynka to nieestetyczny defekt, który może odbierać pewność siebie. Warto jednak mieć świadomość, że w przyszłości – jeśli defekt kosmetyczny zostanie zbagatelizowany – może przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Dlatego należy poznać skuteczne sposoby, dzięki którym usuwanie naczynek będzie możliwe.

Skąd się biorą pajączki?

Wpływ na pękanie naczynek ma wiele czynników. Pajączki mogą powstawać na skutek nadmiaru stresu, siedzącej pracy, stosowania hormonalnej antykoncepcji. Znaczącą rolę odgrywają również geny – skłonność do pękających naczynek można odziedziczyć po rodzicach.

 

W pajączki celuj laserem

Pajączki tylko z pozoru są defektem stricte kosmetycznym. Ponieważ z reguły świadczą o zaburzeniach krążenia żylnego, mogą być zapowiedzią wielu schorzeń. Jeśli naczynka pękają na nogach (głównie na udach), mogą zwiastować nadejście żylaków. Dlatego pajączków nie można bagatelizować. Tym bardziej, że istnieje wiele skutecznych metod, dzięki którym ich usuwanie jest możliwe.

Najprostszą metodą jest stosowanie profesjonalnych kremów. Niestety, nie wszystkie preparaty skutecznie usuwają popękane naczynka. Dlatego warto pójść o krok dalej, korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Skuteczne zamykanie naczynek w Bydgoszczy realizowane jest przez m.in. klinikę Esteticmed. Nowoczesne urządzenia i wyspecjalizowany personel to gwarancja powodzenia terapii. Najlepsze efekty przynosi laserowe usuwanie popękanych naczynek, z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia. Cutera Excel V to laser nowej generacji, dzięki któremu można zapomnieć o problemie pajączków.

Cutera Excel V to jeden z najbardziej zaawansowanych laserów naczyniowych. Jest w stanie z dużą skutecznością usunąć schorzenia o podłożu naczyniowym, a ponadto wszelkie nieestetyczne zmiany barwnikowe – wyjaśnia specjalista z kliniki Esteticmed. Usuwanie naczynek w Bydgoszczy, dzięki takiej innowacji, jest właściwie bezbolesne, ponieważ odczuwalne jest jedynie delikatne uczucie kłucia lub pieczenia.  Wszystko jednak zależy od progu wrażliwości konkretnego pacjenta oraz od rodzaju i wielkości zmiany naczyniowej. Niemniej jednak w łagodzeniu bólu pomaga specjalna konstrukcja głowicy, dzięki której możliwe jest chłodzenie skóry. Nie dość, że zmniejsza to odczuwalność działania lasera, to jeszcze eliminuje wszelkie skutki uboczne, np. oparzenia, strupki, przebarwienia. W przypadku zabiegu z wykorzystaniem Cutera Excel V można oczekiwać trwałych efektów, a rezultaty widoczne są już po pierwszej sesji. By jednak osiągnąć optymalne efekty, zaleca się wykonać kilka zabiegów w seriach co 3-4 tygodnie – dodaje ekspert z bydgoskiej kliniki.

Współczesne laserowe usuwanie naczynek i pajączków w jest metodą niezwykle skuteczną, jednakże nie przeznaczoną dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, do których zalicza się m.in.: ciążę, przyjmowanie leków światłouczulających, świeżą opaleniznę, skłonność do tworzenia się na skórze bliznowców, spożywanie alkoholu w dniu zabiegu, spożywanie ziół (dziurawiec, nagietek). Zabieg nie jest wskazany również dla pacjentów z łuszczycą oraz bielactwem.

Jeden Komentarz

  • Kinga

    Różne są sposoby na popękane naczynka.
    Ja natomiast mam bardzo dobre doświadczenia z Laser 4 Studio Toruń.
    Miejsce to daje ogromne możliwości i atrakcyjne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *