Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Jak założyć salon kosmetyczny?

makeup-make-up-artist-make-upOsoby obdarzone talentem kosmetycznym w połączeniu ze zmysłem artystycznym mają w życiu dwie ścieżki do wyboru. Pierwsza to praca na etacie w jednym z salonów kosmetycznych, dryga zaś to założenie własnego interesu w tej branży. Jak więc wygląda założenie salonu kosmetycznego i na co zwrócić uwagę, aby wyróżnić się spośród setek konkurentów?

Przede wszystkim ktoś kto chce prowadzić tego typu biznes musi zweryfikować czy nadaje się do tej branży i czy ma wystarczające umiejętności. Większość salonów kosmetycznych w Opolu to indywidualne małe interesy stworzone przez jedną odważną osobę. Przeważnie kosmetyczki w Opolu zaczynają swoją działalność od mobilnych usług, tzn jeżdżenia do klientek i robienia im makijażu w domu tak zwana mobilna kosmetyczka Opole – swiaturody.com.

Aby mieć zakład kosmetyczny lub salon urody nie wystarczy mieć tylko kwalifikacji i umiejętności. Trzeba także spełniać określone warunki sanitarne z racji tego, że w lokalu będzie znajdował się sprzęt do różnego rodzaju zabiegów.
W przypadku kiedy jesteśmy indywidualistami to wystarczy, że założymy jednoosobową działalność gospodarczą. Kiedy jednak chcemy założyć spółkę to potrzebna jest też druga osoba, z którą chcielibyśmy tę spółkę prowadzić. W przypadku chęci zatrudnienia pracowników trzeba przeliczyć czy nas na to stać. Na początku salony kosmetyczne mają tylko właściciela, który wykonuje wszystkie usługi. Po jakimś czasie, najwcześniej po roku należy zrobić bilans zysków i strat i przeanalizować czy umiejscowienie salonu i ilość klientów pozwala na zatrudnienie nowego pracownika.

Bardzo czasochłonne jest budowanie pozycji salonu na rynku i kompletowanie sprzętu, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Salony kosmetyczne zwykle swój początek mają w „skrobaniu” paznokci, bez specjalistycznego sprzętu. Kiedy ktoś chce wystartować z przytupem to musi mieć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych kapitału początkowego.
Kiedy zyski są naprawdę imponujące a ruch duży to można zatrudnić nową kosmetyczkę, wtedy zyski się podwoją. Trzeba jednak pamiętać, że zatrudnienie pracownika wiąże się z odpowiedzialnością. Trzeba załatwić wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem oraz odprowadzać ZUS. Jednak po jakimś czasie zwraca się do tego stopnia, że można zatrudniać kolejnych pracowników i założyć dobrze prosperującą spółkę lub nawet sieć salonów kosmetycznych. W miarę zysków i doświadczenia można powiększać asortyment oferowanych usług i sprzętu.

Jeden Komentarz

  • Kasia

    Na początku jest sporo zachodu z założeniem firmy, ale później ma się tylko satysfakcję i zbiera się żniwo finansowe. U siebie w salonie kosmetycznym aby przyciągnąć więcej klientów wprowadzam różne udogodnienia takiej jak np. rezerwacje online przez aplikację mwizyta.pl. Super się to sprawdza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *